RádioHitrádio

Hitrádio Desítka

Hitrádio Desítka online play live – populární hudba v top kvalitě, zdarma a bez reklam

Hitrádio Desítka je rozhlasový kanál patřící pod skupinu rozhlasových stanic Hitrádio. Se vznikem této stanice Hitrádio pokračuje ve své misi vytvořit tematické streamy dedikované jednotlivým dekádám. A tak po Hitrádiu Osmdesátka, Devadesátka a Milénium vzniklo 18. ledna 2021 Hitrádio Desítka, jehož playlist je složen z hitů druhé dekády 21. století. Neboli z hudby, která vznikla mezi lety 2010 a 2019.

Hitrádio Desítka si zdarma poslechnete zde kliknutím na PLAY▶️:

Síť Hitrádií začala vznikat roku 2005, kdy společnost media Bohemia formátově propojila regionální rádia (Orion, Vysočina, Faktor, FM Plus a Contact) s cílem zvýšit jejich konkurenceschopnost. Postupnou koupí oblíbených regionálních stanic se značka Hitrádio roku 2021 rozšířila do všech regionů Čech, Moravy a Slezska. Mezi další stanice mající předponu Hit- patří například: Hitrádio Contact, Hitrádio Černá Hora, či Hitrádio North Music.

Kliknutím na tlačítko play (přehrát) se okamžitě spustí aktuální vysílání webového speciálu Hitrádio Desítka online livebez reklam. K nerušenému poslechu vám postačí internet a mobil, tablet, či počítač. Rádio se bude přehrávat i na zamčené obrazovce. Výhodou poslechu online je, že si nemusíte stahovat žádnou aplikaci, a navíc si můžete svou oblíbenou stanici vzít všude s sebou.

Hitrádio Desítka – playlist

Jak již název napovídá, je playlist Hitrádia Desítka zaměřen na hudební tvorbu vznikající v druhé dekádě nového tisíciletí. V těchto „pubescentních“ letech 21. století dochází k postupnému ústupu rockové hudby do pozadí. Naopak celosvětové popularitě se těší adult contemporary (AC), styl, který v této době vévodí hitparádám. AC je styl, který vznikl v 80. letech jako nástupce easy listeningu 70. let a vokální hudby 60. let. Během let dále přejímal trendy v populárních žánrech, obsahuje tak především prvky popu, soft rocku, soulu a R&B.

Krom AC je hudba druhého desetiletí 21. století ovlivněna pop rockem, folkem a hip hopem. V oblibě rovněž stoupá tzv. whisper pop, i díky zpěvákům jako je Selena Gomez, Lana Del Rey, či Lorde. Byť v této době má hip hop a jeho umělci významný vliv na mainstreamovou hudbu, je jejich vliv na playlist Hitrádia Desítka téměř nepatrný, případně jsou vybírány jejich baladické skladby.

Hity od interpretů jako je Bruno Mars, Katty Perry, Lana Del Rey, Maroon 5, Dua Lipa, Shawn Mendes, či Ellie Goulding jsou jen vrcholkem ledovce skladeb, jež jsou neodmyslitelnou součástí playlistu Hitrádia Desítka. Výběru hudby jednoznačně vévodí zahraniční mainstreamová tvorba, nicméně zde však nechybí to nejlepší, co vyprodukovala domácí scéna. Poslechnout si zde tak můžete songy od skupin Mandrage, Kryštof, Chinaski, Mirai, či Jelen a od zpěváků jako je Tereza Kerndlová, či Michal Hrůza.

🎵Zobrazit playlist odehraných písniček Hitrádio Desítka🎵
ČasObrázekInterpret a song🎵
Hitrádio Desítka
  • Celkové hodnocení
4

Hitrádio Desítka

Hitrádio Desítka je online komerční radiová stanice zaměřená na mainstreamovou českou i zahraniční hudbu z let 2010 až do dneška.

Odesílám
Vaše hodnocení
0 (0 hodnocení)
Back to top button