Rádio

Frekvence 1

Radio Frekvence 1 online – poslech živě a zdarma

Frekvence 1 je celoplošná komerční rozhlasová stanice, která v České republice funguje od roku 1993. V roce 2014 byla odkoupena mediální skupinou Czech Media Invest. Od té doby spadá spolu se stanicemi Evropa 2, Rádio Bonton, Rádio Z a Dance Radio pod podnikatele Daniela Křetínského.

Krom vysílání prostřednictvím velmi krátkých vln (FM), je možné poslouchat rádio Frekvence 1 i v DAB sítích a na internetu. Výhodou poslechu rádia ve vašem prohlížeči je kvalita vysílání, která na rozdíl od frekvencí není silně ovlivněna povětrnostními a geologickými podmínkami.

Spuštění Frekvence 1 online je možné kliknutím na tlačítko play (přehrát) umístěného nad článkem a na dolní liště prohlížeče. Po kliknutí okamžitě začne aktuální vysílání Frekvence 1 živě a zdarma. Užijte si poslech vašeho oblíbeného rádia bez omezení a v nejvyšší kvalitě.

Rádio Frekvence 1 si můžete pustit přímo zde kliknutím na tlačítko ▶️ PLAY

Nalaďte si rádio Frekvence 1 – FM

Pokud jste se rozhodli pro oldschool způsob poslechu, nebo chcete pomoci rodičům či prarodičům naladit Frekvenci 1 na jejich rádiu, tak nezoufejte. Rádio disponuje celkem 25 vysílači rádiových vln. Přehledný seznam frekvencí Frekvence 1 (FM) uvádíme v tabulce níže.

Poslech rádia tradičním způsobem může občas představovat různá úskalí. Při delších cestách autem, na delších túrách a při cyklistických vyjížďkách může signál vypadnout, nebo budete potřebovat přeladit na frekvenci (FM) bližšího vysílače. Nemluvě o nepraktičnosti přenášení tradičního rádiového přijímače.

Frekvenci 1 můžete lehce poslouchat online a užívat si poslechu živého vysílání kdykoli a kdekoli ať už na výletě, při práci v dílně, či jen při pospávání na zahradě.

📡Zobrazit všechny vysílače Frekvence 1📡
Frekvence 1 – frekvence pro celou ČR
VysílačFrekvence
Benešov106,2 FM
Beroun102,7 FM
Brno – Kojál104,5 FM
České Budějovice – Kleť94,1 FM
Cheb104,6 FM
Jablunkov93,2 FM
Jeseník – Praděd104,3 FM
Jihlava – Javořice93,4 FM
Karlovy Vary – horní nádraží89,5 FM
Klatovy103,8 FM
Liberec96,4 FM
Náchod103,1 FM
Ostrava – Hošťálkovice91 FM
Pardubice – Krásné97,4 FM
Plzeň – Krašov104,1 FM
Plzeň – Krkavec89,6 FM
Praha – Žižkov102,5 FM
Příbram104,1 FM
Sokolov102,1 FM
Sušice – Svatobor93,8 FM
Trutnov – Černá hora98,4 FM
Ústí nad Labem – Buková hora93,5 FM
Valašské Meziříčí – Radhošť94,1 FM
Zlín – Tlustá hora105 FM
Znojmo94,9 FM

Frekvence 1 moderátoři

Moderátorů na Frekvenci 1 je celkem 31. Mezi méně či více známými tvářemi – a hlasy – tu figurují například Jan Kraus, který spolu s Miluškou Bittnerovou uvádí pořad Kraus & blondýna, zpěvačka Marta Jandová pobaví diváky každý všední den dopoledne, známá autorka knih Bestiář a Pohádkáři Bára Nesvadbová čas od času ve všední den večer odloží klávesnici a chopí se mikrofonu ve dvaceti minutovém segmentu Press klub. Od roku 2022 v rádiu působí známý herec a moderátor Tomáš Matonoha.

Moderátoři Frekvence 1:

 • Luděk Staněk
 • Romana Navarová
 • Luboš Procházka
 • Helena Šulcová
 • Lubka Ponížilová
 • Míra Michálek
 • Robin Sobek
 • Jana Knížková
 • Roman Mikesh
 • Milan Bílek
 • Ondra Kubala
 • Lucie Sinková
 • Pepa Libický
 • René Hnilička
 • Tomáš Kučera
 • Petr Jablonský
 • Tomáš Fíla
 • Honza Dědek
 • Bohumil Pečinka
 • Marek Stoniš
 • Ondřej Albrecht
 • Veronika Bednářová
 • Čestmír Strakatý
 • Marek Malášek
 • Radko Bobák
 • Petr Převrátil

Frekvence 1 playlist – Co dneska hrajeme?

Playlist frekvence 1 není nijak specifický. Jedná se o oblíbené zahraniční, české a slovenské písně, které buď zrovna letí, nebo které jsou stálicí hitparád již několik desítek let. Mezi interprety, které si můžete poslechnout tu tak najdete ty, co jsou aktuálně populární jako Taylor Swift, Harry Styles, SIA, Dua Lipa, Chinaski a další, ale i starší známé zpěváky a skupiny jako jsou Queen, Spice Girls, Karel Gott, Tina Turner a tím to rozhodně nekončí.

🎵Zobrazit playlist odehraných songů Frekvence 1🎵
ČasObrázekInterpret a song🎵

Radio Frekvence 1 program na každý den

Každý všední den on 6:00 se na Vás těší Lubka Ponížilová a Míra Michálek v show „Ráno“. Pořad je směsicí aktuálního dění dopravy a počasí doplněné o atraktivní soutěže „Poslední slovo“ a „Platíme za vás“. Krom zajímavostí z denního tisku Vás také čeká „Kraus a Blondýna“ s Janem Krausem a Miluškou Bittnerovou.

S výjimkou čtvrtka, kdy si můžete poslechnout To nejlepší z muziky, je na dopoledním programu od pondělí do pátku „Host Frekvence 1“. Rozhovorem se zajímavou osobností provází opět Lubka Ponížilová a Míra Michálek. Těšit se můžete na hluboké příběhy méně či více populárních tváří českého showbyznysu. Pořad začíná v 9:00 a končí v 10:00.

Další dopolední hodiny se chopí Marta Jandová v pořadu „Co se děje? … s Martou Jandovou“. Slavná zpěvačka se s Vámi podělí o rodinné historky a své životní příběhy, které protkne těmi nejaktuálnějšími informacemi ze světa i od nás.

Pracovní tempo vám zpříjemní Robin Sobek a „To nejlepší z muziky“. Pořad, který je na programu každou noc od 0:00 do 6:00 a každý všední den se ho nabažíte od 11:00 do 13:00. Krom hudby se můžete těšit na další kolo soutěže „Poslední slovo“, reprízu „Nedělního lajfu Petra Jablonského“ a novinky ze sportu.

Od stresu vás vysvobodí „Pohodička Tomáše Matonohy“. Pořad plný humoru, neobyčejných témat a moravských povídaček vás odnese na vlnách pohody ve 13:00 a do reality vás zase vrátí ve 14:00.

Ve 14:00 začíná „Odpoledne“, kterým vás provede Jana Knížková a Roman Mikesh. Opět máte možnost vyhrát jackpot v soutěži „Poslední slovo“ a být vylosovaní v soutěži „Platíme za vás“. Samozřejmě nesmí chybět informace z dopravy a ty nejpodstatnější události.

Od 17:00 se na hodinku dají „Velké hlavy“ dohromady, abyste si přestali dělat hlavu z více či méně vážného dění u nás a ve světě. Vyslechněte si glosy vašich oblíbených moderátorů Jany Křížové, Romana Mikeshe, Tomáše Kučery a Radko Bobáka a neberte všechno tak vážně.

Press club je sice pouze dvaceti minutová relace, ale to nebrání, aby vás zaujal rozhovory se vzdělanými odborníky z oblasti ekonomiky, politiky, kultury a společenského dění.

V 18:20 začíná „Večer“, jež vám zpříjemní mix hudební, písničky na přání a reprízy celodenního vysílání.

V sobotu a v neděli vás probudí „Víkendové ráno“ v 6:00 a poskytne vám tipy na výlet po kouzelné české krajině, informace o počasí a aktuálním stavu silnic. V 10:00 následuje pořad „Víkend“ s Lucií Sinkovou, nejlepší muzikou a chutnými recepty na víkendový oběd. „Víkend“ končí v neděli o hodinu dříve, aby dal prostor pořadu „Nedělní lajf Petra Jabloňského“ plného neuvěřitelných rozhovorů s roztodivnými osobnostmi. Ve 14:00 vás rozpohybují ty nejlepší hity „Víkendového odpoledne“ s Markem Maláškem.

Sobotní party“ začíná v 18:00 a jede až do 23:00, zavolejte si o písničky na přání a pobavte se s přáteli u poslechu těch nejnovějších songů. S víkendem se rozloučí Lucie Sinková, která vám doručí čerstvé zprávy, předpověď počasí a aktuální dopravu v pořadu „Nedělní Večer“.

Hitparáda Frekvence 1 – Česká hitparáda

Frekvence 1 hitparáda je seznamem deseti nejoblíbenější hitů a dvou novinek, pro které můžou posluchači hlasovat od pátku 20:00 do středy 12:00. Žebříček tvoří aktuální tvorba exkluzivně českých a slovenských interpretů. Hlasovat můžete na stránkách rádia a svůj hlas můžete své oblíbené skladbě věnovat jen jednou denně, svůj hlas tak raději pořádně zvažte. Česká hitparáda Frekvence 1 je na programu každý pátek od 19:00 do 20:00.

Frekvence 1: poslední slovo

Rozhlasová soutěž Frekvence 1 „Poslední slovo je oblíbenou stálicí každodenního vysílání. Od 6:00 do 18:00, ať už od pondělí do pátku nebo o víkendu, můžete po vyzvání volat do studia a pokusit se odpovědět na otázku. Soutěž spočívá v tom, že účastník musí uhádnout poslední slovo, které chybí ve větě. Tato věta zazní v předchozím vysílání Frekvence 1, většinou z úst nějakého hosta.

Základní hodnota výhry je 500 Kč, nicméně každá nesprávná odpověď tento jackpot o danou částku navýší. Tak se děje až do úspěšného kola, pak se výše ceny opět resetuje.

Frekvence 1 soutěž a akce

Frekvence 1 nabízí nespočet soutěží a většina z nich je realizována telefonicky během živého vysílání. I z tohoto důvodu se vyplatí mít stanici stále při sobě, aby Vám nice neuniklo. Krom výše zmíněné soutěže Poslední slovo, pořádá například interesantní hru „Platíme za Vás!“, která má za cíl Vám pomoci s vašimi financemi.

Stačí zaslat účtenku, fakturu, či doklad vašeho nákupu na adresu stanice nebo přes formulář na stránce rádia. Výherce je losován dvakrát každý den ráno a odpoledne. Tým Frekvence 1 vám zavolá a hovor započne otázkou: „Které rádio platí za vás?“. Vy musíte odpovědět: „Frekvence 1!“.toto jsou ovšem pouze stálice vysílání Frekvence 1, rádio také vyhlašuje různé krátkodobé soutěže o ty nejroztodivnější ceny.

Frekvence 1 – web a sociální sítě

Frekvence 1 – kontakt

Frekvence 1
 • Celkové hodnocení
4.7

Celkové hodnocení Frekvence 1

Frekvence 1 je celoplošná rozhlasová stanice, která nabízí řadu programů, zpravodajství, počasí, ale také hlavně populární českou i zahraniční hudbu.

Odesílám
Vaše hodnocení
4.6 (5 hodnocení)
Back to top button