Rádio

Radio Dechovka

Rádio Dechovka online play – Poslouchejte živě

7. července roku 2009 vznikla pro milovníky dechové, lidové a zlidovělé hudby soukromá rozhlasová stanice Rádio Dechovka. Toto rádio zaměřující se na tradiční českou hudbu začalo vysílat – možná trochu netradičně – pouze jako internetové rádio. Její zakladatel, Roman Culka, si tak konečně splnil svůj dlouholetý sen o založení vlastního rádia.

Ze začátku rádio vysílalo z domu svého zakladatele. S přívalem posluchačů, a tím zvětšujícími se nároky na studio, se Rádio Dechovka přestěhovalo nejdříve do blízkých Kojetic a později do Holešovic, kde působí dodnes.

Roku 2018 se Roman Culka rozhodl rozdělit náročný úděl majitele rádiové stanice mezi sebe a nového spoluvlastníka Zdeňka Rajmonta. Ten svépomocí vybudoval nový středovlnný vysílač v Hradci Králové, odkud je šířen signál Rádia Dechovka na frekvenci 792 kHz.

Kliknutím na tlačítko play (přehrát) se během několika okamžiků spustí aktuální živé vysílání Rádio Dechovka online. Poslech rádia z prohlížeče přináší hned několik výhod, kterým jednoznačně vévodí kvalita a spolehlivost přenosu. K nerušenému poslechu Rádio Dechovka vám postačí mobilní telefon, počítač, či tablet a připojení k internetu.

Radio Dechovka si pustíte zdarma zde kliknutím na PLAY ▶️:

Rádio Dechovka frekvence (FM a AM)

Rádio Dechovka nabízí hned několik možností, jak poslouchat jeho vysílání. Původně se jednalo o internetové rádio, které až do roku 2013 nebylo možné naladit na tradičních přijímačích. Nejprve stanice získala licenci na spuštění celostátního vysílání ve středním vlnovém pásmu AM s kmitočtem 1233 kHz. Následně došlo k rozšíření o televizní vysílání před DVB-T2 a spuštění vysílání v pásmu velmi krátkých vln (VKV) v Českých Budějovicích, Táboru, Strakonicích a Písku.

Dnes Rádio Dechovka vysílá i v digitálním rozhraní ČRa DAB+ z Prahy, Ostravy a Plzně. Pro poslech digitálního rádia potřebujete přenosný přístroj, který bývá v obchodech označen nálepkou „DAB“. Výhodou digitálního přenosu je kvalita zvuku, která i v horších podmínkách zůstává stoprocentní, avšak při překročení limitu rušení signálu přestane rádio zcela hrát. Ani poslech na cestách není žádný problém, pokud vlastníte novější model vozidla. Pro starší auta existuje adaptér, který je možné pořídit v ceně okolo tisíce korun.

Roku 2021 se Rádio Dechovka rozhodlo ukončit vysílání na středních vlnách s kmitočtem 1233 kHz. Stanice bude postupně opouštět tento způsob šíření signálu. Na celém území ČR ji tak naladíte jen pomocí digitálního přístroje. Níže uvádíme přehledně všechny aktuální Rádio Dechovka frekvence a kanály.

Celoplošně je rovněž možné poslouchat Rádio Dechovka online. Internetové vysílání umožňuje posluchači naladit jakoukoli rozhlasovou stanici skutečně odkudkoli na zeměkouli. Kvalita vysílání se odvíjí od kvality připojení k internetu. Nemusíte si pamatovat číslo kanálu, či frekvenci. Svou oblíbenou stanici máte na dosah vašeho prstu.

📡Zobrazit všechny vysílače Radio Dechovka📡

Radio Dechovka – frekvence pro celou ČR
VysílačFrekvence
České Budějovice95,5 FM
Tábor94,5 FM
Písek99,4 FM
Strakonice101,1 FM
Třeboň96,8 FM
Hradec KrálovéAM 792 kHz
Praha-BořanoviceAM 1260 kHz

Rádio Dechovka moderátoři

Posluchače provází vysíláním Rádia Dechovka celkově šest moderátorů. Mezi nimi je například Radka Macháčková, která v rádiu působí již od jeho vzniku. Dále vás od mikrofonu bude těšit hlas Karolíny Hrůzové, kterou můžete znát i z televizních obrazovek například z TV Prima, kde moderovala rubriku Sport Star. Krom rozhlasu se ráda chopí mikrofonu i ve formálních situacích, například při předávání cen, na koncertech a různých festivalech. Dále se věnuje zpěvu a herectví.

Možná až překvapivě může působit přítomnost moderátora Romana Mischky, který je pravděpodobně lépe znám jako Myšák, či Roman Myška, moderátor ranního vysílání rádia Rock Zone 105,9. Dalším důležitým členem studia je Petr Berka, který si rád zaskočí odmoderovat i nejrůznější společenské akce od maturáku po firemní večírek, kde se klidně postaví za mixážní pult jako DJ. Roztáčet desky je totiž jeho vášní, stejně jako dabování.

Naopak jistě nepřekvapí působení Václava Hlaváčka, který – dalo by se říci – hudbou žesťových nástrojů přímo dýchá. Figuruje totiž jako kapelník známé lidové kapely Krajanka, kterou se svými přáteli založil roku 1991. A povedlo se jim společně získat i nominování na Grammy 1998 v kategorii lidová hudba.

Zajímavostí pak je segment Old Country Polka Time, který je na programu vždy v sobotu od 1:00 a v repríze od 11:00. tento pořad uvádí dvojice Jana a Libor Vítů, původně Češi, kteří žijí v USA a odtamtud hrají oblíbené lidové písně svým českým krajanům.

 • Radka Macháčková
 • Karolína Hrůzová
 • Roman Mischka
 • Petr Berka
 • Václav Hlaváček
 • Jana a Libor Vítů

Rádio Dechovka program

Pondělí – pátek

 • 03:00 – 03:30 Orchestrální půlhodinka
 • 07:00 – 10:00 Vysílá studio Tábor a Petr Berka
 • 10:00 – 14:00 Vysílá hlavní studio
 • 11:00 – 12:00 Písničky na přání
 • 13:00 – 14:00 Speciálové pořady
 • 14:00 – 16:00 Vysílá studio Tábor a Petr Berka
 • 19:00 – 19:30 Orchestrální půlhodinka
 • 20:00 – 21:00 Vůně táboráku – trampské písničky
 • 24:00 – Česká státní hymna

Sobota a neděle

 • 01:00 – 02:00 Vysílají Jana a Libor Vítů pořad Old Country Polka Time z amerického Michiganu
 • 03:00 – 03:30 Orchestrální půlhodinka
 • 11:00 – 12:00 Vysílají Jana a Libor Vítů pořad Old Country Polka Time z amerického Michiganu
 • 19:00 – 19:30 Orchestrální půlhodinka
 • 20:00 – 21:00 Vůně táboráku – trampské písničky
 • 24:00 – Česká státní hymna

Rádio Dechovka písničky na přání a playlist

Tóny žesťových nástrojů se linou z éteru Rádia Dechovka čtyřiadvacet hodin sedm dní v týdnu. Dechová hudba má své kořeny ve vojenské hudbě a posádkových kapel. Snoubí se v ní evropská klasická a lidová hudba za doprovodu dechových nástrojů, perkuse a zpěvu. Česká dechová hudba není jednolitým žánrem, prolínají se do ní jisté originální prvky jednotlivých regionů. Lze tak vystopovat místo jejího vzniku. Silná tradice dechové a lidové hudby je spojována především s jižními oblastmi Moravy a Čech.

Rádio Dechovka není rádio pouze pro příznivce dechovky, ale i pro ty, kteří rádi zavzpomínají s písněmi staré Prahy, nebo s nejlepšími skladbami 60. let, a neopovrhnou nostalgií trampských písní.

Nejoblíbenějším segmentem programu Rádia Dechovka je pořad Písničky na přání, který začíná každý všední den v 11:00. Chcete někomu poslat vzkaz a potěšit písničkou? Zavolejte nebo napište email do rádia.

Rádio Dechovka archiv

Stránky stanice nabízejí video archiv, který je plný záznamů rozhovorů a hudebních příspěvků slavných představitelů tohoto žánru. Poslechnou si tu můžete dialogy s Miloňem Čepelkou, Josefem Zímou, Štěpánem Rakem a mnohými dalšími. Tato pokladnice unikátních střípků nostalgie, by jistě neměla ujít skutečnému milovníkovi žesťových nástrojů.

Radio Dechovka – web a sociální sítě

Radio Dechovka – kontakt

Telefon a písničky na přání:311 280 280
Písničky na přání:prani@radiodechovka.cz
Radio Dechovka
 • Celkové hodnocení
4.5

Radio Dechovka

Radio Dechovka je soukromá rozhlasová stanice zaměřená na dechovou, lidovou a zlidovělou hudbu z oblasti Čech, Moravy, Slezska a Slovenska.

Odesílám
Vaše hodnocení
3.71 (7 hodnocení)
Back to top button