RádioHitrádio

Hitrádio Orion

Hitrádio Orion online – poslouchejte živě v top kvalitě

Hitrádio Orion je soukromá regionální rozhlasová stanice vysílající na severovýchodě Moravy a ve Slezsku. Původní stanice s názvem Rádio Orion začala vysílat 23. října 1991 z areálu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Po několika změnách lokace se usídlila v Přívozu. Od roku 2005 spadá pod mediální skupinu Media Bohemia. 25. října 2016 došlo ke změně názvu na Hitrádio Orion.

Kliknutím na tlačítko play (přehrát) se během pár sekund spustí aktuální živé vysílání Hitrádia Orion online. Služba je zcela zdarma, postačí vám pouze připojení k internetu a počítač, tablet, či mobilní telefon. Přehrávání se nepřeruší ani v režimu zamknuté obrazovky.

Hitrádio Orion si zdarma pustíte zde kliknutim na PLAY▶️:

Hitrádio Orion frekvence (FM): Jak naladit rádio Orion?

Celkově Hitrádio Orion vysílá z jedenácti vysílačů pásma velmi krátkých vln (VKV). Signál pokrývá zejména Moravskoslezský a Olomoucký kraj, a dále některé oblasti Královehradeckého a Zlínského kraje. V přehledné tabulce přiložené níže uvádíme všechny frekvence Hitrádia Orion.

Vyrážíte na cesty, ale chcete mít své oblíbené rádio vždy s sebou? Pak vámposlech Hitrádia Orion online přijde vhod, a má hned několik výhod. I pokud se při cestách autem držíte v dosahu signálu, už nemusíte každých několik kilometrů hledat lepší frekvenci s kvalitnějším zvukem. Na tradičních přijímacích nemusíte hledat přesné FM, nejlepší místo pro umístění přenosného rádia, či tu nejlepší polohu antény. Navíc si můžete pustit Hitrádio Orion i mimo jeho domovský region, například na chalupě, na výletě, nebo dokonce i v zahraničí.

📡Zobrazit všechny vysílače Hitrádio Orion📡

Hitrádio Orion – frekvence pro celou ČR
VysílačFrekvence
Bystřice pod Hostýnem89,3 MHz
Jeseník – Praděd88,1 MHz
Nový Jičín95,9 MHz
Olomouc95,6 MHz
Opava88,6 MHz
Ostrava – Hošťálkovice96,4 MHz
Třinec – Malý Javorový98,7 MHz
Valašské Meziříčí99,8 MHz
Valašské Meziříčí – Radhošť103,9 MHz
Vsetín101,7 MHz
Zlín88,6 MHz

Hitrádio Orion moderátoři

Některé tváře na Rádiu Orion poznáte i z jiných stanic sítě Hitrádií. Jsou totiž součástí centrálního vysílání, šířeného z Prahy, a jejich hlasy provází posluchače po celé republice. Mezi tyto stálice patří správci večerního vysílacího času, Michal Knejp a Roman Straka, Petr Koukal, který má na starosti sobotní dopolední vysílání, a energická dvojice moderátorů, která vám vykouzlí každé ráno úsměv na tváři, Dominik Vršanský a Kateřina Pechová. Dále na Hitrádiu Orion moderuje Jiří Krupica, herec známý například z filmu Total Detoxanebo ze seriálů Modrý kód, či Místo zločinu Ostrava.

Moderátoři na Hitrádiu Orion:

 • Dominik Vršanský
 • Kateřina Pechová
 • Monika Dudová
 • Olda Gbelec
 • Jakub Ohnutek
 • Evelína Švrčková
 • Zuzana Glacová
 • Karla Michalíková
 • Jirka Krupica
 • Lukáš Lowa
 • Roman Straka
 • Michal Knejp
 • Petr Koukal

Hitrádio Orion playlist

Písně, které jsou součástí playlistu Hitrádia Orion jsou běžně označované jako adult contemporary (AC). Tato forma hudby je typická pro skladby, které často zazní z rádiových reproduktorů. Je to primárně hudba melodická, harmonická, převážně se jedná o balady, které posluchače zaujmou, ale zároveň se dají poslouchat i jako příjemné pozadí, například při práci nebo při posezení v kavárně.

Styl AC vychází z vokální hudby 60. let, soft rocku 70. let a různých vlivů baladické hudby současnosti. Obsahuje prvky easy listeningu, popu, soulu, R&B a jazzu. Proto je playlist Hitrádia Orion tvořen majoritně mainstreamovou hudbou, která je z 90 % anglofonní. Mezi interprety, které polaskají vaše ušní boltce, jsou Justin Bieber, Alanis Morisette, Elton John, Avicii, Panic! At the Disco, Simple Plan a mnozí další. Malá část hudebního portfolia stanice je poskládána z děl českých zpěváků a skupin. Zaslechnout zde můžete skupinu Mirai, Chinaski, Divokej Bill, Jelen, či Slza.

🎵Zobrazit playlist odehraných písniček Hitrádia Orion🎵
ČasObrázekInterpret a song🎵

Hitrádio Orion program a pořady

Součástí programu Hitrádia Orion jsou tři centralizované pořady, které jsou společné pro celou síť Hitrádií. Patří mezi ně Filmix, pořad s recenzemi těch nejzajímavějších filmových novinek, Rocková noc!, sobotní večerní hudební relace plná těch nejlepších rockových pecek, a v neposlední řadě ranní show Snídaně šampionů. Tento podcast uvádí usměvavé duo Dominik Vršanský a Kateřina Pechová, s kterou se můžete znát i z televizních obrazovek, například ze seriálu Sestřičky. Snídaně šampionů vás nasytí pořádnou porcí zábavy, inspirativní hudbou a úsměvným dialogem každý všední den mezi 6. a 9. hodinou ranní.

Od pondělí do pátku se o správné pracovní tempo všedního dopoledne stará Monika Dudová. U mikrofonu ji zastihnete od 9:00 do 12:00. Kormidlo rozhlasového éteru od ní přebírá Olda Gbelec, který se s vámi poplaví po vlnách rozhlasového éteru až do třetí hodiny odpolední, kdy ho vystřídá dvojice Kuba Ohnutek a Evelína Švrčková. Cítíte se na to vyzvat někoho na souboj mozků?

 Zkuste jít Hlavou proti Evelíně! Ve stejnojmenné relaci si můžete zasoutěžit o skvělé ceny, od pondělí do pátku vždy v 16:30. Chcete se zasmát nebo alespoň lehce pozvednout koutky úst? Od toho je tu ranní Pohnutka Kuby Ohnutka, krátký bonmot, či spíše říkánka, jejíž běžnou verzi možná znáte ze základky, Kuba ji však navlékl do moderního kabátu.

Večerní vysílání přebírá v 19:00 centrální vysílání z Prahy s Romanem Strakou a Michalem Knejpem. Víkendová rána mezi 7. a 10. hodinou má na starosti opět Michal Knejp, v 10:00 za mikrofon usedá Petr Koukal, jehož hlas také slyší posluchači Hitrádií po celé republice. O originální program Hitrádia Orion se starají víkendoví moderátoři od 13:00 do 18:00. Můžete se těšit na Zuzanu Glacovou, Karlu Michalíkovou a Jirku Krupicu.

Hitrádio Orion – web a sociální sítě

Hitrádio Orion – kontakt

Vysílací studio:591 001 001
Dopravní linka:800 100 291
Hitrádio Orion
 • Celkové hodnocení
4.5

Hitrádio Orion

Hitrádio Orion je soukromá regionální rozhlasová stanice vysílající na severovýchodě Moravy a ve Slezsku, jejímž zaměřením je mainstreamová česká i zahraniční hudba.

Odesílám
Vaše hodnocení
0 (0 hodnocení)
Back to top button