Rádio

Radio Čas Rock

Radio Čas Rock online živě – poslouchejte play live v top kvalitě

Radio Čas rock představuje hudební modifikaci moravské regionální rozhlasové stanice Radio Čas, která vznikla v roce 2011. Tato mutace se zaměřuje na rockovou zahraniční i českou hudbu a nabízí tak svým ostřejším posluchačům vhodnou alternativu k poněkud popově laděnému hudebnímu složení mateřské stanice. Společně spadají pod společnost Juke box s.ro., kterou vlastní Radim Pařízek, frontman hardrockové a metalové kapely Citron.

Po kliknutí na tlačítko play (přehrát) se během okamžiku spustí aktuální live vysílání stanice Radio Čas Rock online. Budete k tomu potřebovat připojení k internetu a elektronické zařízení, které toto umožňuje, například mobilní telefon, či počítač. Pro absolutně nejlepší požitek z poslechu doporučujeme použít sluchátka do uší.

Radio Čas Rock si můžete pustit přímo zde kliknutím na tlačítko ▶️ PLAY:

Radio Čas Rock frekvence (FM): Jak naladit Radio Čas rock?

Signál Radia Čas Rock se k posluchačům dostává celkově třemi způsoby. První představuje klasické pásmo velmi krátkých vln (VKV), ve kterém mu náleží celkově 6 vysílačů. Jejich signál pokrývá severovýchod Moravy – oblast Ostravska, Opavska, Bruntálska a Krnovska – a Slezsko, kde ho naladíte na Novojičínsku, Vsetínsku a ve Valašském Meziříčí. Níže uvádíme přehlednou tabulku, ve které nalezněte všechny Radio Čas Rock frekvence (FM).

Druhým způsobem je digitální vysílání, které pokrývá téměř celé území ČR. Jedná se o terestrické vysílání DVB-T2, které vám umožňuje naladit Radio Čas Rock na vašich televizorech. Poslední možností je poslech Radia Čas Rock online.

Internetové vysílání má oproti klasickému i digitálnímu vysílání hned několik výhod: kvalitu, dostupnost a spolehlivost. V bytových domech, hlavně se staršími anténami, dochází často k rušení signálu, k čemuž dochází i kvůli elektronickým spotřebičům nebo stavební činnosti. Toto se primárně projevuje na kvalitě zvuku. Při přenosu vysílání přes VKV je pak typickým jevem šum. U digitálního vysílání, které sice zaručuje stoprocentní kvalitu zvuku do určité míry rušení, pak ale dochází k úplnému vypadnutí signálu.

U internetového přenosu rovněž záleží na kvalitě signálu, nicméně jeho pokrytí je v dnešní době vcelku stoprocentní. Navíc si můžete užívat poslech své oblíbené stanice skutečně odkudkoliv, klidně i ze zahraničí. Další výhodou je možnost poslechu na cestách, při kterém již nemusíte „lovit“ frekvence každých několik kilometrů. Pohodlný, pohodový a nerušený poslech v top kvalitě máte na dosah vašeho prstu.

📡Zobrazit všechny vysílače Radio Čas Rock📡

Radio Čas Rock – frekvence pro celou ČR
VysílačFrekvence
Bruntálsko a Krnovsko88,9 FM
Novojíčínsko91,6 FM
Opavsko89,7 FM
Ostrava a okolí89,5 FM nebo 99,9 FM
Valašské Meziříčí87,9 FM
Vsetínsko106,7 FM

Radio Čas Rock moderátoři

V týmu, který vás provede každodenním vysíláním Radia Čas Rock vás osloví osmička pořádně odvázaných moderátorů. Mezi nimi je například David Zbavitel, který se moderování věnuje již od devadesátých let a krom rozhlasového mikrofonu se nebojí chopit uvádění nejrůznějších společenských akcí od plesů po velké koncerty a festivaly. Dokonce své obecenstvo dokáže překvapit kouzelnickými triky.

Také zde působí Jirka Krupica, který je nejenom moderátorem, ale i hercem Těšínského divadla. Zajímavostí je pak podcast Pod povrchem, který spolu s moderátorem z Radia Čas Radimem S. Bednářem uvádí Hanka Outratová. Jedná se o zajímavé rozhovory se známými i méně známými osobnostmi, se kterými odkrývají vše, co se skýtá pod slupkou jejich unikátní cesty životem.

Ve studiu žádné rozhlasové stanice nesmí scházet redaktoři a zprávaři, kteří doplňují tým moderátorů a starají se o pravidelný přísun aktuálních informací, novinek a událostí z celého světa, tuzemska a daného regionu: David Paclík, Honza Gavelčík a Marcela Fabiánová.

  • David Zbavitel
  • Tomáš Michalík
  • Jirka Krupica
  • Hanka Outratová
  • Honza Prokeš
  • Vojta Korduliak
  • Ivo Raška
  • Katka Hrbáčová

Radio Čas Rock playlist

Jak již název stanice napovídá, je hlavní náplní playlistu Radio Čas Rock rocková hudba. Samozřejmě zde nechybí všechny její variace a subžánry jako je soft rock, folk rock, glam rock, punk rock, indie rock, blues rock, a ani metal, či hardcore metal. Na své si tak přijdou všichni fanoušci drsnějších žánrů, kytarových sól a kapel.

Poslechnout si tu můžete tvorbu nejrůznějších rockových kapel jako jsou Manowar, Maneskin, Slayer, Halestorm, Sabaton, Rage Against the Machine a mnohých dalších. Výběr songů pochází spíše ze zahraničních studií, ale určitě tu nechybí ani česká muzika. Zazní tu tak songy od Lucie, Rybičky 48, Visací Zámek a samozřejmě zde nesmí chybět hudba od Citronu, kapely majitele stanice.

🎵Zobrazit playlist odehraných písniček Rádia Čas Rock🎵
ČasObrázekInterpret a song🎵

Radio Čas Rock program a pořady

Pracovní rána potřebují pořádné nakopnutí, o to se postará Hanka Outratová a Honza Prokeš v pořadu Ranní šichta s Vránou a Hanzem. Každý všední den se na vás těší v 6:00 a svého ouřadování u mikrofonu se nevzdají až do 10. hodiny dopolední, kdy je nahradí Ivo Rakša a Pravý Rockový Gábl. Tenhle nášup pořádné rockové muziky je nedílnou součásti programu Radia Čas Rock od pondělí do pátku a jede až do 15:00.

Odpolední Rockování má na starosti David Zbavitel, který vám bude pouštět ty nejlepší hity až do 19:00. Zde jednotný program všedních dní končí a následuje hodinka originálních pořadů pro každý den.

V pondělí je to Rockový speciálHankou Outratovou. Úterý patří metalu a Davidu Zbaviteli v pořadu Metalmánia. Zajímavosti z rockového světa se dozvíte ve středu Na kovárně se Zbavošem. Chtěli byste se podívat do zákulisí koncertů slavných kapel? Pak je tu pro vás čtvrtek a Backstage, rovněž s Davidem Zbavitelem. Pátek odpoledne je už vlastně Víkend, nebo tak alespoň smýšlí Honza Prokeš, který má rovněž na starosti sobotní ranní vysílání mezi 7. a 8. hodinou. Opět ho u mikrofonu uslyšíte každou sobotu po obědě od 13:00.

Moderátoři stanice se střídají u Víkendového Rockeření v sobotu a v neděli od 8:00 do 12:00 a znovu od 14:00 do 18:00. Zbývající víkendový program Radia Čas Rock je vyplněn reprízami pořadů, které vám možná přes týden utekly. Víkend končí tím nejlepším, co mohlo uplynulých sedm dní nabídnout. Pořadem Album týdne, kde se podíváte na zoubek hudebnímu výtvoru i z pohledu hudební teorie.

Radio Čas Rock: soutěž Tajemný hlas

Radio Čas Rock nabízí svým posluchačům možnost vyhrát každý den alespoň tisícovku. To je startovní částka, kterou vyhraje ten, co se jako třetí dovolá po výzvě do studia a zodpoví správně, kdo se skrývá za tajemným hlasem. Jste opravdovými fanoušky rockové muziky? Otestujte svůj sluch a znalosti v této originální soutěži. Poznáte podle zdeformovaného hlasu zpěváka slavné rockové, či metalové kapely? Soutěž probíhá každý všední den mezi 8. a 18. hodinou v živém vysílání Radia Čas Rock.

Během jednoho dne dostanete celkově šest příležitostí se soutěže zúčastnit, pokud nikdo nebude znát správnou odpověď, navyšuje se výherní částka dalšího dne o 1000 Kč.

Radio Čas Rock – web a sociální sítě

Radio Čas Rock
  • Celkové hodnocení
4.5

Radio Čas Rock

Radio Čas Rock je soukromá rozhlasová stanice zaměřená na rockovou hudbu.

Odesílám
Vaše hodnocení
5 (2 hodnocení)
Back to top button