Rádio

Radio Čas

Radio Čas online play živě – Poslouchejte live

Radio Čas je moravská soukromá rozhlasová stanice, která vznikla 1. listopadu 1998, kdy získala licenci na vysílání na frekvenci po Radiu Spirit. Jejím majitelem je Radim Pařízek, známý zpěvák české hardrockové kapely Citron a vlastník televizních stanic Relax a Rebel. Původně ostravská stanice dnes svým signálem pokrývá téměř celé území Moravy a Slezska. Pokud vás baví spíše rock, můžete zabrousit na stanici Radio Čas Rock, která je zaměřena spíše na tvrdší muziku.

Kliknutím na tlačítko play (přehrát) se během několika okamžiků spustí aktuální live vysílání rozhlasové stanice Radio Čas online. Poslech rádia přes internet dovoluje posluchačům užít si svou oblíbenou stanici odkudkoli na světě. Postačí vám k tomu mobilní telefon, tablet, či počítač a připojení k internetu.

Rádio Impuls si můžete pustit přímo zde kliknutím na tlačítko ▶️ PLAY:

Radio čas frekvence

Aktuálně náleží Radiu Čas 33 frekvencí, kterými se její vysílání šíří k nedočkavým uším jeho posluchačů v Moravskoslezském, Olomouckém, Jihomoravském a Zlínském Kraji. Níže uvádíme přehlednou tabulku, která ukazuje všechny Radio Čas frekvence (FM).

Dále můžete Radio Čas naladit i na digitálním rádiovém přijímači. Vysílání přes DVB-T pokrývá bez mála celé území České republiky. I přes to se může stát, že se dostanete do situace, kdy na tradičním, či digitálním přístroji nebude možné stanici naladit.

Kvalita, dostupnost a spolehlivost jsou hlavními výhodami poslechu Radia Čas online. Díky internetovému připojení můžete poslouchat rozhlasovou stanici skutečně kdykoli a kdekoli, bez závislosti na pokrytí, či kvalitě signálu. Oddejte se tónům své oblíbené hudby a hlasům usměvavých moderátorů při práci na zahradě, v dílně, či lebedění u vody.

📡Zobrazit všechny vysílače Radio Čas📡

Radio Čas – frekvence pro celou ČR
VysílačFrekvence
Blansko a okolí97,7 FM
Brno95,5 FM
Bruntálsko a Krnovsko95,9 FM
Frýdecko-Místecko102,4 FM
Havířov98,3 FM
Hranice na Moravě97,9 FM
Hustopeče91,7 FM
Jesenicko 91,7 FM
Karvinsko98,3 FM
Kroměříž96,4 FM
Luhačovice93,8 FM
Mohelnice a okolí103,1 FM
Moravský Krumlov97,7 FM
Novojíčínsko105,9 FM
Olomouc a okolí101,3 FM
Opavsko90,6 FM
Oslavany94,6 FM
Ostrava a okolí92,8 FM
Rosice92,2 FM
Šumpersko95,8 FM
Těšínsko98,3 FM
Třinecko98,3 FM
Uherské Hradiště102,7 FM
Uherský Brod92,1 FM
Valašské Klobouky91,1 FM
Valašské Meziříč96,3 FM
Velké Meziříčí92,2 FM
Vsetínsko96,1 FM
Vyškov a okolí95,8 FM
Zábřeh na Moravě88,6 FM
Zlín a okolí103,7 FM
Znojmo100,6 FM

Radio Čas moderátoři

Výkladná skříň – tedy ranní vysílání – rozhlasové stanice Radio Čas má na starosti oblíbená dvojice moderátorů Petra Češková a Radim Soběslav Bednář, který se krom moderování v rádiu věnuje projektu Pod povrchem. Podcastu, do kterého zve na rozhovor známé i méně známé osobnosti, které s ním diskutují o nejrůznějších tématech pořádně do hloubky.

O večerní vysílání se s grácií vypořádá Tereza Pufferová, kterou můžete znát z hudební scény jako jednu ze zpěvaček skupiny AquaBabes, či z televizních obrazovek ranního počasí na ČT1. Pravidelnou dávku informací a událostí z celého světa, dopravy a sportu má na starosti tým zpravodajců Radia Čas: David Paclík, Jan Gavelčík a Marcela Fabiánová. Zpravodajství je vysíláno v regionálních mutacích pomocí takzvaného odpojovaného vysílání, proto se dozvíte aktuální situaci například z dopravy i ze svého okolí.

  • Radim Soběslav Bednář
  • Petra Češková
  • Tereza Pufferová
  • Miroslav Rešl
  • Eva Šimčíková
  • Roman Pastorek
  • Aleš Škobal
  • Jiří Jekl

Radio Čas playlist

Když Radio Čas začalo v roce 1998 vysílat, zaměřovalo se na hudbu 50. a 60. let, rock, country a western. Nedílnou součástí playlistu Radia Čas byla česká hudba, swing, blues a předválečná hudba. Do dnes je hudební katalog tvořen z velké části českou hudbou, poslední tři jmenované žánry zde již však nefigurují. Jejich duch ale přetrvává v podobě oldies, rockových a country songů.

Česká a slovenská hudební tvorba ovládá playlist Radia Čas. Tvoří zhruba 50% hudební skladby stanice a poslechnout si tu můžete známe interprety jako jsou například Michal Hrůza, Tofi Sagvan, Miro Žbirka, Jana Kirshner, Kryštof, Divokej Bill, Elan a mnohé další.

Zbytek playlistu je tvořen anglofonní hudbou, která je reprezentována hity těch nejslavnějších tvůrců z období od 50. let do současnosti. Nechybí zde tak například Cher, Queen, Aerosmith, Ricky Martin, či ABBA.

🎵Zobrazit playlist odehraných písniček Rádia Čas🎵
ČasObrázekInterpret a song🎵

Radio Čas program, pořady a soutěže

Všední den začíná na Radiu Čas v 6:00 s pořadem Dobré ráno, Moravo!, jehož moderování náleží Radimovi Soběslavu Bednáři a Petře Češkové. Tato ranní show nepřináší svým posluchačům pouze hudební proud a aktuální informace z dopravy, počasí a celého světa, ale i zajímavé pořady. Každé ráno se můžete dozvědět, co si pro vás přichystaly hvězdy v relaci Hvězdná poselství Milana Gelnara, váženého českého astrologa.

Jak se dělá hit? To zjistíte díky důkladné analýze nejslavnějších songů z celého světa, kterou pro vás připravili moderátoři a čeští a slovenští hudebníci ve stejnojmenném pořadu, který má premiéru v úterý. Páteční rána vám zpříjemní šálek teplého nápoje. Nalaďte si pořad Na kávu s Radiem Čas a nenechte si ujít fascinující příběhy o životě, podnikání, obchodu anebo zábavě.

Roman Pastorek uvítá své posluchače v 10:00 s pořadem Pohodové Dopoledne. Oslaďte si pracovní dny příjemnou výhrou ze soutěže Tajemný zvuk. O co se vlastně jedná? Každý třetí, který se dovolá po výzvě do studia mezi 8. a 18. hodinou, se může pokusit uhodnout zvuk neznámého předmětu. Výherní sumou je tisícovka, která se navyšuje o další tisíc, pakliže během jednoho dne nikdo neuhodne daný předmět podle jeho zvuku.

Každé dopoledne je na programu rovněž krátký medailonek od Evy Šimčíkové. Nese název Jezte s rozumem a přináší svým posluchačům chytré tipy a triky týkající se zdravého stravování, ale nejenom z pohledu hlídání si figury, ale především z pohledu zdravotních benefitů, které přináší konzumace různých potravin, bylinek a vitamínů.

Od 14:00 hrají na Radiu čas Hity prověřené časem. Moderování se ujímá Aleš Škubal, který vás provede pohodovými všedními odpoledni. V 18:00 k mikrofonu usedá Tereza Pufferová, která uvádí pořad Večerní vysílání. Denní program na Radiu Čas končí v 22:00, kdy začíná noční hudební proud, opět pod označením Hity prověřené časem.

Víkendová pohodička je na programu po dobu celého víkendového vysílání. Jeho náplní jsou ze značné části reprízy pořadů z předešlého týdne. O originální program se stará Jiří Jekl, který ho má celé dva dny na starosti.

Radio Čas – web a sociální sítě

Radio Čas – kontakt

Horká linka – studio telefon:776 612 800
Horká linka – studio SMS:776 612 800
Radio Čas
  • Celkové hodnocení
4.5

Radio Čas

Radio Čas je soukromá rozhlasová stanice zaměřená na moderní popovou hudbu.

Odesílám
Vaše hodnocení
0 (0 hodnocení)
Back to top button