Rádio

Český Impuls

Rádio Český Impuls online play a frekvence

Rádio Český Impuls je komerční rozhlasová stanice spadající pod společnost LONDA, spol. s.r.o. a vysílající čtyřiadvacet hodin denně. Jako sesterská stanice Rádia Impuls vznikla 28. září 2014 a vysílá v okolí Středočeského kraje a Jižní Moravy.

Kliknutím na tlačítko play (přehrát) nahoře nad článkem, či níže, se bez prodlení spustí aktuální vysílání rádia Český Impuls online živě. Postačí vám připojení k internetu a počítač, tablet, či mobilní telefon. Přehrávání se nepřeruší ani pokud zamknete obrazovku.

Rádio Český Impuls si můžete pustit přímo zde kliknutím na tlačítko ▶️ PLAY:

Nalaďte si Český Impuls: frekvence (AM)

Český Impuls vysílá na středních vlnách, AM 981 kHz, z vysílačů Líbeznice ve středních Čechách a Domamil na jižní Moravě.

Dále jej naladíte v televizním terestrickém multiplexu DVB-T2 a prostřednictvím digitálního vysílání DAB+.

Vysílání po středních vlnách naladíte na starších i novějších přístrojích, a ve většině modelů automobilů. Tento signál mohou často rušit jiné elektrické spotřebiče či napájecí kabely v zásuvce, nalezení ideálního umístění vašeho přijímače je proto stěžejní.

Pro digitální vysílání je potřeba vlastnit přístroj, který tuto funkci podporuje. V obchodech jsou taková přenosná rádia označena nálepkou „DAB+“. Jejich výhodou je digitální display, který zobrazuje název aktuální stanice, přehrávané skladby a jméno jejího autora. A navíc pro jeho fungování nepotřebujete připojení k internetu.

Český Impuls není celoplošnou stanicí, na mnoha místech České republiky ho tudíž nenaladíte. Pokud si chcete poslech rádia vychutnat například při práci na zahradě, polehávání u vody, nebo dokonce při cestě do zahraničí, pak je pro vás poslech rádia Český Impuls online ideální. Už se nemusíte trápit hledáním frekvence nebo dobrého signálu, své oblíbené rádio máte na dosah prstu.

Český Impuls moderátoři

Na rádiu Český Impuls působí celkově 11 moderátorů, z nichž některé můžete znát z vysílání Rádia Impuls. Mezi tyto vlídné tváře patří například Honza Benešovský a Alexander Hemala, známý zejména z televizního pořadu Receptář prima nápadů.

 • Honza Benešovský
 • Alexander Hemala
 • Matouš Hrabák
 • Eva Hronková
 • Tomáš Kabát
 • Šimon Kalousek
 • Václav Komárek
 • Alexandr Komarnický
 • Adam Kuřica
 • Ludvík Pospíšil
 • Markéta Prusková
 • Jiřina Součková

Český Impuls playlist

Rádio Český Impuls sází u svých posluchačů na nostalgii. Katalog skladeb je tvořen českou hudbou, převážně z 60. až 80. let, doplněnou o oblíbené country, folkové a trampské písničky.Hudební náplň rádia je určena zejména lidem starších 50ti let, z menších měst, a těm, kteří preferují starou českou klasiku.

Do fonotéky Českého Impulsu denně přibývá mnoho, často i zapomenutých, děl český autorů. Jmenujme alespoň několik oblíbenců playlistu rádia: Lenka Filipová, Marta Kubišová, Jana Petrů, Yvonne Přenosilová, Karel Zich, Karel Gott, skupiny Katapult a Olympic, Karel Kryl, Jiří Korn, Ivan Mládek, Hana Zagorová, Hana Hegerová a mnozí další.

Český Impuls program

S rádiem Český Impuls budete vždy v obraze, každou celou hodinu vás o aktuální situaci u nás i ve světě informují dvouminutové Zprávy. Zvláště ranní vysílání je nabito informacemi, vždy v 6:30, 7:30 a 8:30 na vás čeká Souhrn událostí. Všechny zpravodajské relace jsou samozřejmě doplněny předpovědí počasí.

Náplní ranního vysílání je Téma dne vždy od pondělí do pátku mezi šestou a devátou hodinou. Následuje pořad, do kterého se mohou zapojit všichni posluchači. Chcete poslat vzkaz svým blízkým? Napište SMS zprávu moderátorům rádia Český Impuls a oni ho vyřídí každý den od 9:00 do 10:00 v pořadu Hodina vašich vzkazů.

Nevíte kam vyrazit na výlet? Po České republice vás provedou Hana Kracíková a Miroslav Tausig v pořadu Máme Česko rádi od 10:30 a v repríze ve 14:30. Patříte spíše mezi odvážnější cestovatele, nebo toužíte po exotických dálavách? Pak je pro vás, jak stvořený pořad Cestujeme s Jirkou Kolbabou, který uvádí Honza Benešovský ve 13:30.

Každý den je dobré se alespoň jednou pořádně zasmát z plných plic, o polechtání vaší bránice se postará Alexander Hemala, a to hned v několika pořadech. Každý všední den v 16:00 uvádí pořad Smějeme se s Alexaderem Hemalou, ve kterém pouští známé humorné scénky z rozhlasového archivu či televizní kinotéky. Ve 12:30 a 17:30 vám pak sdělí nápady, na co se po večer dívat, v relaci Televizní tipy Alexandera Hemaly. Za břicha se budete popadat i v sobotu a v neděli s Výběrem nejlepších scének a vtipů mezi šestnáctou a sedmnáctou hodinou.

Nezanedbatelná část programu se rovněž věnuje hudebním pořadům. Písničky z Impulsovic krabičky uvádějí slavné české osobnosti jako je Karel Gott, Helena Vondráčková, Dalibor Janda, Petra Janů a další. U každou skladbu navíc doplní o krátké vyprávění a své zážitky. Dále jsou tu Hudební dvojice, které můžete poslouchat hned několikrát denně, dopoledne vždy v sudou hodinu a čtyřicátou minutu a od dvanácti do patnácti každou hodinu a pětačtyřicátou minutu.

Do historie slavných nahrávek nahlédnete v pořadu Hudební kalendář ve středu v 11:30 a v sobotu od 7:50, a pak znovu od 15:30. Moderátoři si pozvou do studia hosta, který jim prozradí pozadí vniku vašich oblíbených písní a zajímavé detaily, které vám v nich unikly.

Český Impuls – web a sociální sítě

Český Impuls – kontakt

Kontakt do studia:moderator@ceskyimpuls.cz
Český Impuls
 • Celkové hodnocení
4.5

Český Impuls

Rádio Český Impuls je komerční rozhlasová stanice v České republice zaměřené na české písničky 60. až 80. let.

Odesílám
Vaše hodnocení
5 (2 hodnocení)
Back to top button