Rádio

Signál Rádio

To nejlepší z osmdesátek

Poslouchejte Signál Rádio online živě zdarma

Signál Rádio je komerční rozhlasové rádio vysílající na území České republiky od 1. prosince 2013, kdy vzniklo přejmenováním stanice Rádio Jizera, fungující do té doby v českém éteru již osm let. Jedná se o regionální stanici, vysílající 24 hodin denně se slogany jako: „Hrajeme osmdesátky“, „To nej z osmdesátek“, či “Prostě osmdesátky“.

Pro pohodový poslech Signál Rádia online, klikněte na tlačítko přehrát nad článkem nebo zda níže. V mžiku se spustí aktuální živé vysílání stanice v top kvalitě a zdarma. Pro online přehrávání potřebujete připojení k internetu a počítač, tablet, či mobil.

Signál Rádio si můžete pustit přímo zde kliknutím na tlačítko ▶️ PLAY:

Signál rádio frekvence (FM i DAB+): Jak naladit Signál Rádio?

Signál Rádio není celoplošné rádio, na některých místech území ČR ho tedy na běžných přijímačích nenaladíte. Signál pokrývá převážnou část Středních Čech, zejména okolí Prahy, dále Královéhradecký kraj a okolí Mladé Boleslavi. V těchto oblastech si můžete naladit Signál Rádio v pásmu frekvencí velmi krátkých vln (FM).

Jako soukromé rádio vysílá v multiplexu RTI cz DAB, pomocí digitální rozhlasové technologie vyhraněné pro komerční účely. Na digitální vysílání přešlo Signál Rádio v oblastech, kde byl zrušen přenos přes VKV. Od 31. března 2022 již nenaladíte frekvence (FM) Signál Rádia v Karlových Varech, Chotěboři, Liberci, Plzni, Jihlavě, Hradce Králové. Českých Budějovic a Táboře.

Při poslechu rádia online se nemusíte trápit hledáním frekvencí, vypadáváním signálu nebo dokonce jeho neexistencí v místě, kde se zrovna nacházíte. Pusťte si své oblíbené rádio kdekoli a kdykoli bez ohledu na pokrytí, při road tripu, práci na zahradě či při sekání dříví, nebo třeba i za hranicemi.

📡Zobrazit všechny vysílače Signál rádia📡

Signál rádio – frekvence pro celou ČR
VysílačFrekvence
Brno98,1 MHz
Jičín94,2 MHz
Mělník99,9 MHz
Mladá Boleslav – Chloumek105,7 MHz
Mnichovo Hradiště89,2 MHz
Praha – Pankrác95,7 MHz
DAB+
Beroun – Záhrabská5A
Karlovy Vary – Sídliště5A
Praha – Strahov5A
Příbram – Hvězdárna5A
Domažlice – Čerchov5B
Klatovy – Doubrava5B
Plzeň – Sylván5B
Třebouň – Třebouňský vrch5B
České Budějovice – Kluk7A
Kašperské Hory – Javorník7A
Karlovy Vary – Klínovec9C

Signál Rádio moderátoři

Signál rádio je menší studio sídlící v Mladé Boleslavi. O náplň vysílání a sestavení pořadů se stará programový ředitel Luboš Dvořák. Původem z Brna je reportér Luděk Urbánek, zvaný Savana, který si ve svém pořadu Savanoviny bere na paškál slavné hudebníky, sportovce, herce a další osobnosti Česka.

Moderátoři Signál Rádia:

 • Klára Šedová
 • Jirka Svoboda
 • Petr Kozák
 • Ondřej Zehnal
 • Eva Laštovičková
 • Luděk Savana Urbánek
 • Luboš Dvořák
 • Honza Navrátil
 • Jana Hvozdenská
 • Blanka Hloubková
 • Petr Plintovič

Signál Rádio playlist

Původní playlist Signál Rádia byl zaměřen na českou tvorbu 60. a 80. let, po restrukturalizaci hudebního katalogu v roce 2021 je ale jeho hlavní náplní zejména zahraniční hudba 80. let minulého století. Můžete si tu tedy poslechnout skupiny jako jsou A-ha, Toto, Salt-n-Pepa a slavné interprety jako je například Tina Turner, Rick Astley, Bonnie Tyler či Cyndi Lauper.

🎵Zobrazit playlist odehraných pořadů a písniček Signál Rádia🎵
ČasObrázekInterpret a song🎵

Signál Rádio program

Program Signál Rádia vypadá každý den vcelku podobně, jen některé dny vás mile překvapí speciální dopolední, polední či odpolední pořad. Všední dny začínají vždy v 6:00 relací Ráno s…, kdy se vás ujme buď Eva Laštovičková anebo Klára Šedová. V 11:00 vysílání převezme Polední meníčko, kterým simůžete listovat až do 15:00, kdy na vás čeká Odpoledne na Signál rádiu. Do postele vás mezi 18:00 a 00:00 hezky ukolébá Večerní signál. Dlouhou noc či náročnou práci vám zpříjemní Noc 80tek, která to rozjede o půlnoci a nezastaví se až do šesté hodiny ranní.

V pondělí mezi devátou a desátou večer můžete chytit reprízu pořadu Savanoviny, který má premiéru vždy v sobotu po obědě, tedy ve 13:00. Reprízou pořadu Nedělní Host Signál rádia si můžete zpříjemnit úterní večer, rovněž ve 21:00.

Někdy nám v tíživé situaci rozum nestačí a Babské rady jsou přesně to, co potřebujeme. Ve středeční relaci se vašich dotazů ujmou moderátorka Klára Šedová, numeroložka Ilona Golovleva a psychoterapeutka Lenka Thelma Luca. Nenechte si ujít živé vysílání a zavolejte si do studio o radu, nebo se nechte inspirovat řešením problémů ostatních při čtvrteční večerní repríze ve 21:00.

Tradiční denní rozložení programu přebírá v sobotu a v neděli relace Víkend na Signál rádiu. V sobotu je přerušena ve 13:00 rozhovorem v podání Luďka Urbánka a jeho zajímavých hostů v pořadu Savanoviny. Od osmé večerní až do půlnoci vám sobotní večer zpříjemní Sobotní Československý koktejl, plný písní z naší domoviny a našich nejbližších sousedů. V neděli po obědě ve 13:00 navštíví rozhlasové studio zajímavý Nedělní Host Signál rádia.

Signál Rádio – web a sociální sítě

Signál Rádio – kontakt

Písničky na přání:pisnicky@signalradio.cz
Signál rádio
 • Celkové hodnocení
4.7

Signál rádio

Signál rádio je komerční regionální rozhlasová stanice, jejímž hlavním zaměřením jsou světové písně 80. let minulého století.

Odesílám
Vaše hodnocení
1 (1 hodnocení)
Back to top button