RádioČeský rozhlas

Český rozhlas Radiožurnál

Český rozhlas Radiožurnál online živě – play živé vysílání ze studia

Český rozhlas Radiožurnál je veřejnoprávní celoplošná rozhlasová stanice, jejímž hlavním zaměřením je zpravodajství a publicistika. Především je nejaktuálnější a nejrychlejší v předávání aktuálních zpráv ze stavu našich silnic. Radiožurnál byl založen v roce 1993 a od roku 2020 je nejposlouchanějším rádiem na území ČR.

Poslouchejte Radiožurnál kdykoli a kdekoli, třeba i na vašem počítači a mobilním telefonu. Klikněte na tlačítko přehrát nahoře nad článkem nebo přímo zde. Přehrávač začne okamžitě přehrávat vysílání Český rozhlas Radiožurnál online živě.

Český rozhlas Radiožurnál si můžete pustit přímo zde kliknutím na tlačítko ▶️ PLAY

Nalaďte si Radiožurnál – přehled frekvencí (FM)

Po celé České republice vysílá Radiožurnál z třiceti analogových vysílačů, přes digitální vysílání DVB-T2, DAB vysílače a družici Astra 3A. Níže uvádíme přehlednou tabulku všech frekvencí (FM) ČRo Radiožurnál. V Praze tak stanici naladíte na 94,6 FM, zatímco v Brně na 89,5 FM. Pokrytí a kvalita vysílání navíc nejsou vždy stoprocentní, což může být nepříjemné například při dlouhých cestách autem.

Výhodou poslechu online přes internet je zejména kvalita přenosu. Není nutné ladit frekvenci a poslech je zcela zdarma. Vy se můžete jen natáhnout a relaxovat při poslechu své oblíbené stanice, nebo si ji třeba vzít s sebou na cesty.

📡Zobrazit všechny vysílače ČRo Radiožurnál📡
Český rozhlas Radiožurnál – frekvence pro celou ČR
VysílačFrekvence
Brno95,1 FM
Brno (město)100,2 FM
České Budějovice91,1 FM
Domažlice98,0 FM
Hodonín106,2 FM
Chomutov98,9 FM
Jeseník91,3 FM
Jeseník95,0 FM
Jihlava90,7 FM
Karlovy Vary102,6 FM
Klatovy99,8 FM
Liberec95,9 FM
Mariánské Lázně97,6 FM
Ostrava101,4 FM
Pardubice89,7 FM
Písek97,0 FM
Plzeň89,1 FM a 99,2 FM
Praha94,6 FM
Příbram102,2 FM
Sokolov94,3 FM
Sušice90,6 FM
Trutnov88,5 FM
Třinec92,1 FM
Uherský Brod93,0 FM
Ústí nad Labem90,9 FM
Valašské Meziříčí92,5 FM
Votice93,1 FM
Vsetín92,1 FM
Zlín99,5 FM
Zlínský Kraj většina ČR a zahraničí270 AM
Znojmo101,2 FM

Radiožurnál playlist

Playlistu Českého rozhlasu Radiožurnál vévodí populární hudba s těmi nejaktuálnějšími hity zdejšího a celosvětového žebříčku. Ať už posloucháte rádi rádio při všedních činnostech od řízení po žehlení nebo třeba při sportu, určitě vás nabídka songů potěší. Od starších slavných interpretů jako jsou Elvis Presley, Quenn či Karel Gott, po ty nejnovější písně například od Eda Sheerana, One Republic, Imagine Dragons a mnohých dalších.

🎵Zobrazit playlist odehraných pořadů a písniček ČRo Radiožurnál🎵
ČasObrázekInterpret a song🎵

Český rozhlas Radiožurnál: moderátoři a tváře rádia

Český rozhlas má celkem 15 stálých moderátorů. Petr Král je hudebním dramaturgem a moderátorem rádia. Jeho úlohou je vybírat playlist Radiožurnálu. Nejvytíženějším moderátorem je Vladimír Korc, který má na starosti hned několik pořadů jako jsou například Hovory, Radiofórum, Zápisník zahradních zpravodajů a mnohé další. Navíc provází vždy večerním a víkendovým vysíláním.

Mezi slavnějšími osobnostmi rádia pak zmiňme moderátorku a nadšenou horolezkyni Lucii Výbornou, která ve svém pořadu „Host Lucie Výborné“ důkladně vyzpovídá roztodivné hosty a žádné téma jí neodradí.

Další moderátoři Radiožurnálu:

 • Vojtěch Bidrman
 • Zuzana Burešová
 • Adam Carda
 • Jiří Chum
 • Tomáš Pancíř
 • Štěpán Pokorný
 • Jan Pokorný
 • Hanka Shánělová
 • Matěj Skalický
 • Patricie Strouhalová
 • Jiří Štefl
 • Michaela van Erne

Program ČRo Radiožurnál – sport a mnohé další

Hlavní náplní programu stanice Radiožurnál jsou zprávy, které vám přináší aktuální události z domova i ze světa každou celou hodinu. Dále vás Zelená vlna informuje o aktuální dopravní situaci vždy po třiceti minutách, takže vás na silnicích nikde nic nepřekvapí.

Dále jsou segmenty rozděleny podle denní doby. Od 00:34 do 5:00 vám Noční Radiožurnál přináší reportáže a nejrychlejší zpravodajství s Adamem Cardou. Následuje Ranní Radiožurnál, kde vás tím nejzajímavějším z médií provede Jiří Chum. V 7:50 program obohatí krátká relace „Ranní Interview“, ve které se dozvíte odpovědi na otázky vyvolané nejdůležitějšími událostmi posledních hodin.

Ráno uzavírá pořad „Host Lucie Výborné“, který začíná v 9:06 a přináší mnoho zajímavých hostů s těmi nejobdivuhodnějšími životními příběhy. V 10:06 začíná Dopolední radiožurnálPetrem Králem zakončený ve 13:00, kdy ho ve studiu vystřídá Hanka Shánělová a Odpolední radiožurnál.

V 17:06 se můžete těšit na pořad „Dvacet minut radiožurnálu“, který mívá reprízu v brzkých ranních hodinách. Pořad připravují Petr Dudek, Tomáš Pancíř a Vladimír Kroc. Nenechte si ujít možná i ne tak úplně přátelský rozhovor s aktéry veřejného dění.

Večerní Radiožurnál moderuje Michaela von Erne od 20:05 do začátku nočního segmentu. Pokud jste nestihli pořad Lucie Výborné v devět, pak si můžete poslechnout reprízu ve 21:05.

O víkendech vystřídá časově odlišené segmenty Víkendový radiožurnál, u jehož moderování se střídají Vojtěch Bidrman, Vladimír Korc, Michaela von Erne, Zuzana Burešová a další.

Radiožurnál archiv – aby vám nic neuteklo

Radiožurnál nahrává všechny díly svých pořadů a podcastů na své stránky. Pokud vám tedy nějaký rozhovor se zajímavým hostem utekl, nezoufejte. Pokud si zrovna nemůžete pustit audio, je většina pořadů a rozhovorů na stránkách přístupná i v tištěné formě. Vyhledávat můžete buďto podle názvu pořadu nebo času, kdy byl vysílán.

Český rozhlas Radiožurnál – web a sociální sítě

Český rozhlas Radiožurnál – kontakt

Infolinka pro posluchače:221 551 313
Český rozhlas Radiožurnál
 • Celkové hodnocení
4.9

Celkové hodnocení Český rozhlas Radiožurnál

Český rozhlas Radiožurnál je veřejnoprávní celoplošná rozhlasová stanice, jejímž hlavním zaměřením je zpravodajství a publicistika.

Odesílám
Vaše hodnocení
4.71 (7 hodnocení)
Back to top button