Rádio

Dance Radio

Poslouchejte Dance Rádio live v top kvalitě

Dance Rádio Czech je pražská rozhlasová stanice, která spadá spolu s rádii Evropa 2, Frekvence 1 a Rádio Bonton pod mediální skupinu Lagardére Active. Jedná se o českou odnož mezinárodní stanice Dance Radio, který podporuje hudební formát sestávající se ze současné taneční a elektronické hudby.

Součástí českého rozhlasovém éteru se Dance Rádio stalo roku 2005. Hudebně se profiluje jako taneční rádio zaměřené na mladého posluchače. Hlavní náplní programu je jednoznačně hudební proud, který doplňují krátké zpravodajské spoty například ze světa sportu.

Toto rozhlasové rádio vysílá jen na dvou frekvencích, které je možné naladit pouze v Praze. Dále se již dlouhou dobu snaží převést své vysílání do digitální podoby. Aktuálně je však jedinou alternativou k tradičnímu způsobu poslechu rádia jeho internetové vysílání. Díky online vysílání Dance Radia si můžete vzít tracky, které vám zaručeně rozproudí krev v žilách, s sebou třeba i na výlet nebo k vodě.

Dance Radio si zdarma poslechnete online tady kliknutím na PLAY▶️:

Dance radio frekvence online (FM)

Stanici naladíte na tradičních přijímačích pouze v Praze a blízkém okolí. Celkově Dance Rádio náleží pouze dvě frekvence a to 89,0 FM z vysílače umístěného na Zeleném pruhu a 102,9 FM z Jinonic. Krátkodobě rádio vysílalo i z Brna, avšak o tuto frekvenci (102,4) v pásmu velmi krátkých vln (VKV) přišlo.

Poslech rádia na kmitočtu VKV může být v mnoha ohledech nespolehlivý. Vysílání Dance Rádia je podporováno pouze 200Wattovým výkonem. Může se tak stát, že například v horších povětrnostních podmínkách nebo ve vyšších nadmořských výškách vám signál vypadne.

Pro takové případy je tu možnost poslechu Dance Rádia online, jehož beatovými vlnami se můžete nechat unášet po kliknutí na tlačítko play (přehrát). Během okamžiku se spustí aktuální live vysílání Dance Rádia v top kvalitě, které si můžete užít opravdu odkudkoli. Postačí vám k tomu jakékoli elektronické zařízení s možností připojení k internetu a internet.

Dance radio Czech playlist

Největší změnou prošla stanice v roce 2017, kdy došlo k velké proměně hudební a vizuální stránky. Změny se nevyvaroval ani playlist Dance Rádia. S účelem zvýšení poslechovosti přistoupila hudební dramaturgie rádia k více mainstreamovému výběru skladeb. Hudební katalog rádia začal ve větší míře následovat současné hudební trendy taneční hudby a všech jejích subžánrů od house přes deephouse, progressive, electro, d’n‘b, funky breakbeat až po trance a tech house.

Samozřejmě na playlistu oblíbeného rádia se zaměřením na taneční hudbu nemohou chybět kultovní interpreti z 90. let a roku 2000 jako jsou například Groove Armada, Orbital, Leftfield, Daft Punk, či Chemical Brothers.

Mezi dalšími tvůrci taneční hudby, jejichž tvorba je součástí playlistu Dance Rádia figurují: Carl Cox, Matisse, Tensnake, Inhaler, Tiësto, Mart, či Lari Luke.

🎵Zobrazit playlist odehraných songů Dance Radia🎵
ČasObrázekInterpret a song🎵

Dance Rádio Chart – hitparáda

Dance Rádio rovněž nabízí jednoduchou možnost zvolit ty nejlepší taneční tracky, které jsou součástí aktuálního playlistu. Tato hitparáda nese název Dance Radio Chart a sestává se ze třiadvaceti songů, jejichž ukázku si můžete poslechnout a pro které můžete hlasovat na stránkách stanice. Současná hitparáda dovoluje hlasovat pouze pro jeden track denně.

Dance Radio – web a sociální sítě

Dance Radio
  • Celkové hodnocení
4.5

Dance Radio

Dance Radio je česká komerční rozhlasová stanice zaměřená na poslech taneční a elektronické hudby.

Odesílám
Vaše hodnocení
4 (1 hodnocení)
Back to top button