Rádio

Rádio Bonton

Rádio Bonton online živě – poslech aktuálního vysílání a frekvence

Rádio Bonton je komerční rozhlasová stanice vysílající od 7. října 1991 jako první zcela české rádio. Od roku 2018 spadá spolu s rádii Evropa 2, Frekvence 1 a Dance Radio pod mediální skupinu Czech Media Invest.

Spusťte si aktuální vysílání Rádia Bonton online kliknutím na tlačítko play (přehrát) nahoře nad článkem nebo pod tímto odstavcem. Okamžitě se vám spustí živý přenos, Rádio Bonton tak můžete mít s sebou kdekoli a kdykoli, třeba i za hranicemi.

Rádio Bonton si můžete pustit přímo zde kliknutím na tlačítko ▶️ PLAY:

Rádio Bonton frekvence (FM) – seznam vysílačů

Rádio Bonton vysílá celkově z osmi FM vysílačů, níže uvádíme přehlednou tabulku frekvencí (FM). Rádio Bonton sídlí v Praze, kde vysílá hned z několika vysílačů, včetně multiplexu digitálního rozhlasového vysílání DAB+. Dále je šířeno z několika FM vysílačů v Jihočeském a Libereckém kraji a z jednoho DAB+ vysílače v Ostravě.

Vzhledem k omezenému množství vysílačů je pokrytí rádia velmi sporadické a prakticky spolehlivé pouze v Praze a Středočeském kraji a v přilehlých oblastech vybraných vysílačů. Bohužel si právě proto nemůžete tradičním způsobem naladit Rádio Bonton na dlouhou cestu autem nebo při cyklistickém výletu.

Při poslechu Rádia Bonton online se nemusíte trápit dostupností signálu, přelaďováním nebo dokonce zcela nedostupným signálem. Jediné, co potřebujete je váš mobilní telefon a připojení k internetu. Rádio bude přehrávat i na pozadí nebo se zamknutým displejem, a tak si ho můžete vzít prakticky kamkoliv.

📡Zobrazit všechny FM frekvence Rádia Bonton📡

Rádio Bonton – FM frekvence pro celou ČR
VysílačFrekvence
Benešov91,7 MHz
Česká Lípa96,9 MHz
České Budějovice – komín teplárny98,7 MHz
Mladá Boleslav – Bradlec94,8 MHz
Ostrava – Hošťálkovice194,064 MHz
Plzeň – Košutka187,072 MHz
Praha99,7 MHz
Praha – Strahov215,072 MHz
Praha – Žižkov188,928 MHz
Sezimovo Ústí91,7 MHz
Strakonice100,4 MHz
Ústí nad Labem96,9 MHz

Rádio Bonton moderátoři

Jelikož se jedná o menší studio, uvádí vysílání Rádia Bonton pouze sedm moderátorů. Ranní show se ujímá pár Iva Lecká a herec Vojta Efler. O hudbu se stará Marek Fottr, který i mimo rádio pracuje jako DJ na kulturních akcích.

Další moderátoři Rádia Bonton:

  • Daniel Kostka
  • Milan Bílek
  • Tomáš Fíla
  • Libor Weber

Rádio Bonton playlist

Původně bylo Rádio Bonton exkluzivně české rádio, které se v 90. letech věnovalo primárně taneční hudbě. Mezi lety 2002 a 2006 došlo ke čtyřroční změně jména na Rádio DJ. Když se 1. března 2006 opět vrátilo do éteru pod názvem Rádio Bonton, tak byla jeho náplní pop-rocková hudba. Finální zásadní změnou playlistu Rádio Bonton byl přechod k výhradně české a slovenské muzice, obohacené o zahraniční hudbu, které se daří odolávat zubu času, tedy zejména tvorbu slavných interpretů z 80. a 90. let 20.století.

Mezi interprety, jejichž muzika na Rádiu Bonton hraje od rána do večera tak najdete hvězdy české pěvecké scény jako je: Hana Zagorová, Michal Hrůza, Jaromír Nohavica, Tomáš Klus, skupina Kryštof a mnozí další. Dále můžete své ušní bubínky polaskat tóny ze zámoří, které vyprodukovali takové hvězdy jako je například Stevie Wonder, Queen, Metallica či Whitney Houston.

🎵Zobrazit playlist odehraných songů Rádia Bonton🎵
ČasObrázekInterpret a song🎵

Rádio Bonton program na celý týden

Den na Rádiu Bonton začíná v 7:00 S úsměvem do nového dne, Ivou Leckou a Vojtou Eflerem, kteří se postarají o váš správný start do nového dne. Ranní show je považována za „výstavní skříň“ éteru a oni jsou na tu svou právem pyšní. Nově si pro své posluchače připravili relaci Host rádia Bonton, vysílanou každou středu v 8:00, kde vás seznámí s osobnostmi českého šoubyznysu.

V 10:00 od nich otěže převezme Milan Bílek, jeho úkolem je vyslechnout všechna vaše přání, tedy alespoň, co se hudby týče. Máte času jen hodinu, abyste se dovolali a řekli si o Písničky na přání. Od 11:00 do 15:00 Jedeme dál, Dana Kostku prostě nic nezastaví v jeho poslání DJe a tak vám i v rádiu naservíruje to nejlepší ze svého pultu.

Po takové jízdě se jistě hodí Relax, klídek, pohoda v podání Marka Fottra, který až do půlnoci nepustíte kormidlu nikoho jiného. Pod jeho režií je i velká část víkendu od 11:00 do 18:00 v sobotu i v neděli vás čeká opět Relax, klídek, pohoda.

Víkendové ráno je vždy takové ospalé, krev do žil vám vlije Libor Weber od 7:00 do 11:00. Tomáš Fíla zasedne za stůl v neděli večer a rozloučí se s týdnem v pořadu Hity pro finále víkendu.

Rádio Bonton – web a sociální sítě

Rádio Bonton – kontakt

Telefon do studia:257 400 777
Rádio Bonton
  • Celkové hodnocení
4.5

Celkové hodnocení Rádio Bonton

Rádio Bonton je stanice zaměřená na českou i zahraniční populární hudbu z 80. a 90. let.

Odesílám
Vaše hodnocení
4.33 (6 hodnocení)
Back to top button