RádioHitrádio

Hitrádio Osmdesátka

Hitrádio Osmdesátka online play – To nejlepší z hudby osmdesátých let v top kvalitě

Hitrádio Osmdesátka je jednou z internetových speciálních stanic sítě Hitrádií, která je dedikována hudbě z 80. let. Součástí vysílání je pečlivě vybraný playlist toho nejlepšího z hudby této dekády, bez mluveného slova. Proud hudby narušují reklamy, které jsou sice nepříjemnou, ale neodmyslitelnou součástí komerčních rádií, důležité pro jejich financování.

Síť regionálních stanic Hitrádií začala v ČR vznikat od roku 2005 a postupně se značce podařilo získat prostor v rozhlasovém éteru všech krajů Čech, Moravy i Slezska. Krom klasických rádiových stanic, šířených v pásmu velmi krátkých vln, vlastní i několik hudebních kanálů tematicky laděných do jednotlivých hudebních dekád. Členy rodiny Hitrádií jsou Hitrádio City 93,7, Hitrádio City Brno, Hitrádio Contact, Hitrádio Černá Hora, Hitrádio Zlín, Hitrádio Orion a další.

Kliknutím na tlačítko play (přehrát) se okamžitě spustí aktuální živé vysílání stanice Hitrádio Osmdesátka online. Užijte si pořádnou dávku nostalgie 24 hodin 7 dní v týdnu kdykoli a kdekoli. Postačí vám k tomu připojení k internetu a elektronické zařízení, které je toho schopno, tedy počítač, tablet, či mobilní telefon.

Hitrádio Osmdesátka si poslechnete zdarma zde kliknutím na PLAY▶️:

Hitrádio Osmdesátka – playlist

Když se řekne 80. léta, většině lidem se vybaví disco hudba, avšak nejen ta měla vliv na hudební tvorbu této doby. Osmdesátky jsou dobou, kdy vzniká EDM, tedy elektronická taneční hudba. Rovněž začíná být popularizované užití digitálních nahrávek a s tím související syntetizéry, které daly vzniku mnoha elektronickým žánrům jako je electro, techno, či house.

Tyto nové hudební vlivy se projevily na easy listeningu 70.let a daly postupně vzniknout adult contemporary (AC). Hudebnímu stylu, jež je běžnou součástí hudby rozhlasových stanic, včetně katalogu skladeb sítě Hitrádií. Playlist Hitrádia Osmdesátka je žánrově odvozen ze stylu AC, avšak v porovnání s regionálními stanicemi Hitrádia tvoří významnou část playlistu rocková hudba. Rock, konkrétněji soft rock a glam rock se koncem 80. let stal celosvětově komerčně nejúspěšnějším hudebním žánrem, a je tudíž jeho nedílnou součástí.

Playlist Hitrádia Osmdesátka nabízí proslulé hity od interpretů jako je Kylie Minogue, Olivia Newton-John, Bon Jovi, Whitney Houston, Tina Turner, Madonna, Vanessa Paradis a dalších.

🎵Zobrazit playlist odehraných písniček Hitrádio Osmdesátka🎵
ČasObrázekInterpret a song🎵
Hitrádio Osmdesátka
  • Celkové hodnocení
4.5

Hitrádio Osmdesátka

Hitrádio Osmdesátka je online komerční radiová stanice zaměřená na mainstreamovou českou i zahraniční hudbu z 80. let 20. století.

Odesílám
Vaše hodnocení
5 (1 hodnocení)
Back to top button