Rádio

Pigy.cz rádio Pohádky

Pigy Rádio Pohádky online – poslouchejte live, zdarma a v nejvyšší kvalitě

Pigy Rádio je soukromá online a digitální rozhlasová stanice, která v českém prostředí působí od roku 2010. Spolu s rádii Evropa 2, Frekvence 1, Rádio Bonton a Dance Rádio spadá pod mediální skupinu Lagardére (Active Radio, která má pod sebou i rádia Frekvence 1, Evropa 2, Rádio Bonton, Rádio Z a Dance Radio). Jako jedno z mála rádií je věnována dětskému divákovi v předškolním a školním věku. Stanice cílí svůj obsah především na děti od dvou do osmi let. Tváří stanice je prasátko Pigy jemuž propůjčuje hlas Eva Spoustová.

Rádio začalo svou pouť jako internetové rádio. Se zvětšující se popularitou rozšířilo svou působnost i do digitálního vysílání. Společnost se však nevěnuje pouze rozhlasu. Čtvrtletní časopis, knížky, společenské akce pro děti a rodiče, prodejní artikly, plyšové hračky, školky – to vše a mnohé další má prasátko Pigy na starosti.

Kliknutím na tlačítko play (přehrát) se během několika okamžiků spustí aktuální live vysílání Pigy Rádia online. Zabavte své ratolesti poslechem kouzelných příběhů a radostných písniček. Postačí vám k tomu připojení k internetu a mobilní telefon, počítač, či tablet. Přehrávání bude pokračovat i při zamčené obrazovce.

Pigy.cz rádio pohádky si pustíte zdarma zde kliknutím na PLAY ▶️:

Pigy Rádio frekvence

Pigy Rádio původně začínalo jako malé webové rádio. V roce 2015 získalo povolení na celoplošné digitální vysílání v multiplexu T-DAB společnosti Teleco. Ve stejnou dobu společnost Lagardere s definitivní platností vzdala původní snahy o získání frekvencí v pásmu velmi krátkých vln (VKV). Místo těchto marných pokusů se zaměřuje na rozšíření svého působení v digitální sféře a do jiných médií.

Roku 2020 se Rádio Pigy rozhodlo neprodloužit smlouvu se společností Teleco pro šíření digitálního vysílání. Skupina Active Radio přesunula Pigy rádio a další rozhlasové stanice k poskytovateli terestrického digitálního vysílání ČRa DAB+.

Na tradičním přijímači byste tak hledali frekvence Pigy Rádia jen marně. K jeho naladění potřebujete přenosné digitální rádio. V obchodě bývají běžně označena nálepkou „DAB+“. Poslech na cestách by však mohl přinést nejednu potíž. Pokrytí multiplexu ČRa DAB+ je značně omezené, v současnosti lze stanice tohoto rozhraní naladit pouze v Praze, Olomouci a Plzni.

Pro poslech mimo oblast pokrytí je ideální využít Pigy Rádio online. Na dosah vašeho prstu máte možnost, jak zabavit svá dítka při dlouhé cestě autem nebo když se začnou nudit na dovolené, a to dokonce i v zahraničí.

Pigy Rádio aplikace (stažení z Google play a App Store)

Celkově je možné na Google play a z App Store stáhnout tři aplikace, které zaštiťuje vlajková loď Pigy Rádio. Pigy Rádio Pohádky představuje aplikaci, která ty nejmenší zabaví vyprávěním nejrůznějších příběhů. Disco Trysko si klade za cíl vaše ratolesti pořádně unavit pomocí tanečních písniček. S rádiem Pohádkové písničky si mohou děti zazpívat jejich oblíbené známé pohádkové melodie. Všechna tři rádia vysílají 24 hodin sedm dní v týdnu, vaši potomci tak budou mít o zábavu postaráno.

Nevýhodou této aplikace je nemožnost poslechu při zamknuté obrazovce a rovněž nelze načasovat automatické vypnutí přehrávání.

Další aplikace Google play od stejného vývojáře (Active Radio), které jsou rovněž vhodné pro děti, jsou Pigy rapuje, Pigy na lyžích a Chrochtátko. Jde o jednoduché hry jejichž účelem je zlepšení jemné motoriky, pozornosti, paměti, postřehu a v případě poslední aplikace i výslovnost hlásek. Zdá se však, že hra Chrochtátko – dle recenzí uživatelů – často nelze spustit na androidech a tabletech Lenovo.

VŠECHNY APLIKACE PIGY SI STÁHNETE ZDE

Pigy.cz rádio Pohádky – web a sociální sítě

Pigy.cz rádio Pohádky – kontakt

Pigy.cz rádio Pohádky
  • Celkové hodnocení
4.5

Pigy.cz rádio Pohádky

Pigy.cz rádio Pohádky je soukromá rozhlasová stanice zaměřená na děti od 2 do 8 let.

Odesílám
Vaše hodnocení
0 (0 hodnocení)
Back to top button