Rádio

Blaník Oldies Radio

Blaník Oldies Radio – poslouchejte online zdarma živě

Blaník Oldies Radio (dříve jen Oldies Rádio) je komerční internetová rozhlasová stanice, která vysílá z Prahy. Stanici vlastní společnosti První rozhlasová s.r.o. a Media Bohemia. Historickým předchůdcem stanice je Rádio Melody, které se poprvé ozvalo v českém éteru roku 1999. Jeho hudební náplní bylo country.

Stanice nebyla příliš úspěšná, a tak roku 2002 došlo ke změně vizuálního i hudebního formátu a přejmenování na Rádio Olympic. Pod tímto názvem si stanice získala velkou popularitu. Místo country začala vysílat rock, hudební náplň stanice se však postupně změnila na „oldies“, tedy hudbu 50. a 60. let. K poslední změně značky došlo roku 2007, kdy stanice získala dnešní jméno Oldies Radio a posunula svou hudební skladbu do 60., 70. a 80. let, se záměrem oslovit starší populaci (muže mezi 35-49 lety).

Kliknutím na tlačítko play spustíte aktuální vysílání Blaník Oldies Radio online. Pro nerušený poslech budete potřebovat stabilní připojení k internetu a počítač, tablet, či mobilní telefon. Díky online vysílání můžete poslouchat ovu oblíbenou muziku kdekoli a kdykoli, klidně i ze zahraničí.

Blaník Oldies Radio si zdarma pustíte zde kliknutím na PLAY ▶️:

Blaník Oldies Radio frekvence: Jak naladit Oldies Radio?

Stanice Oldies Radio v lednu roku 2021 opustila rozhlasový éter Prahy a Tábora a na její původní frekvenci 103,7 FM (Tábor 103,8 FM) začalo vysílat Rock Radio. Dnes tedy stanici na tradičním přijímači nenaladíte. Poslech je možný pouze přes internetový prohlížeč, či mobilní aplikaci.

Blaník Oldies Radio moderátoři

Od října roku 2021 se společnost Media Bohemia rozhodla, spolu s přechodem do čistě internetového prostředí, ukončit i moderované vysílání Oldies Radia. Stanice tak nabízí pouze hudební proud bez mluveného slova a reklam.

Blaník Oldies Radio playlist

Hlavní náplní playlistu Oldies Radia je anglofonní hudba 60., 70. a 80. let. Anglická a americká tvorba má jasnou převahu. Ve výběru skladeb tak zazní songy od interpretů jako jsou Beatles, Doors, Elvis Presley, Rolling Stones, Sting, U2, Cure, Depeche Mdoe, Pink Floyd, Kinks, Pop Tops a další. Z českých tvůrců zde zazní písně Petra Nováka, Karla Gotta, či Jiřího Grossmana.

🎵Zobrazit playlist Blaník Oldies Radio🎵
ČasObrázekInterpret a song🎵

Blaník Oldies Radio – web a sociální sítě

Oldies Radio
  • Celkové hodnocení
4.5

Oldies Radio

Oldies Radio je komerční internetová rozhlasová stanice, která vysílá z Prahy a zaměřuje se na hudbu z 60. až 80. let.

Odesílám
Vaše hodnocení
0 (0 hodnocení)
Back to top button