Rádio

Radio Proglas

Radio Proglas živě online

Radio Proglas je soukromá nekomerční rozhlasová stanice, kterou roku 1995 založil Monsignore Ing. Martin Holík. Rádio je neziskové, finanční prostředky získává z dobrovolných darů svých posluchačů. Název této rodinné stanice odkazuje na veršovaný předzpěv k překladu staroslověnských evangelií, jejichž autorem je pravděpodobně Konstantin Filosof. Dává tak jasně najevo křesťanské hodnoty, jež propaguje.

Klikněte na tlačítko play (přehrát) a během okamžiku poslouchejte živé vysílání Radio Proglas online. Potřebujete k tomu pouze internetové připojení a přístroj, který je toho schopen jako je například počítač, mobilní telefon, či tablet. K online vysílání se můžete připojit z celého světa, bez ohledu na pokrytí signálu pro tradiční přijímače.

Radio Proglas si zdarma poslechnete zde kliknutím na PLAY ▶️:

Radio Proglas frekvence (FM): Jak naladit Rádio Proglas?

Když začalo Radio Proglas v roce 1995 vysílat, tak jste jej mohli naladit pouze pomocí vysílače na Svatém Hostýně. Dnes mu náleží celkem 16 kmitočtů v pásmu velmi krátkých vln (VKV), kterými pokrývá zhruba 40 % území České republiky. Pro kvalitní poslech je často navíc potřeba i externí anténa. V níže přiložené tabulce uvádíme všechny frekvence Radia Proglas.

Jinou možností, jak naladit Radio Proglas, je digitální vysílání. Přístroje, jež ho podporují jsou v obchodech označené nálepkou DAB+. Novější modely aut již automaticky tuto funkci podporují, případně je možné dokoupit k rádiu adaptér. Výhodou digitálního vysílání je kvalita zvuku, která i při zhoršené síle signálu získává stoprocentní. Pokud ale rušení přesáhne určitou mez, dojde k úplnému výpadku zvuku.

Radio Proglas dále podporuje digitální terestrické televizní vysílání DVB-T2. Zda budete potřebovat pouze malou vnitřní nebo i venkovní anténu, závisí na vzdálenosti přijímače od vysílače. Nevýhodou televizního vysílání je, že je stabilní pouze do rychlosti 50 km/h není proto vhodné například do auta. Výhodou ovšem je jeho pokrytí ČR, které je téměř v podstatě stoprocentní.

V nabídce stanice je i satelitní přenos, který lze naladit po celé střední Evropě. Předchozí způsoby vysílání předčí svou stabilitou a vysokou kvalitou. Radio Proglas nabízí možnost nákupu balíku programů včetně hliníkové paraboly a instalace v oblasti Brněnska. Více se dozvíte zde.

Posledním, ale neméně důležitým způsobem je internetové vysílání. Radio Proglas online je možné poslouchat ve čtyřech různých formátech, z čehož je formát AAC+ vřele doporučován. Je podporován například v přehrávačích Foobar200, WinAMP, nebo VLC Media Player, které jsou dostupné ke stažení zdarma. Tento formát pomáhá šetřit data za udržení vysoké kvality zvuku. Nejkvalitnější poslech si užijete přes MP3 formát, který je běžně podporován online přehrávači.

📡Zobrazit všechny vysílače Radia Proglas📡

Radio Proglas – frekvence pro celou ČR
VysílačFrekvence
Hostýn90,6 FM
Brno – Hády107,5 FM
Praděd93,3 FM
Ještěd97,9 FM
Uherský Brod105,7 FM
Příbram – Drahlín96 FM
Nové Hrady – Dobrá Voda107,5 FM
České Budějovice92,3 FM
Tábor88,7 FM
Písek89,5 FM
Velké Meziříčí100,6 FM
Žďár nad Sázavou – Rudolec104 FM
Znojmo – Hradiště107,2 FM
Třebíč96,4 FM
Valašské Klobouky – Královec104,2 FM
Domažlice – Vavřineček99 FM

Radio Proglas moderátoři

Aktuálně na Radiu Proglas působí na plný úvazek a externě 15 moderátorů. Od doby, kdy byl Proglas jen projektem je součástí týmu Igor Dostálek, který je nejenom vášnivým moderátorem, ale i hercem a režisérem divadla Malého kjógenu a divadla Rapsodického, nejčastěji ho však můžete potkat za katedrou Divadelní fakulty brněnské JAMU. Rovněž se podílí na designovém a architektonickém magazínu České televize „Styl“.

 • Daniel Blažke
 • Igor Dostálek
 • Anežka Hlávková
 • Jitka Ingrová
 • Ondřej Krajtl
 • Kristína Kubáčková
 • Marta Kunčarová
 • Kateřina Michal
 • Štěpánka Minárová
 • Jan Novotný
 • Adriana Růžičková
 • Alena Šedivá
 • Milan Šoba
 • Michal Uhlíř
 • Iva Horká

Krom týmu moderátorů se na vzniku vysílání Radia Proglas podílí celá řada zpravodajských a hudebních redaktorů, kteří mají na starosti zajímavé pořady, hudební výběr, aktuální informace a v neposlední řadě vysílání z regionů. Jmenujme alespoň pár:

 • Daniel Blažke
 • Helena Bretfeldová
 • Štěpán Graffe
 • Kateřina Graffová
 • Jan Hanák
 • Maritn Holík
 • Jitka Ingrová
 • A další…

Radio Proglas playlist a hitparády

Hudba je nedílnou součástí vysílání Radia Proglas. Playlist je tvořen populární i folklórní hudbou. Poslechnout si tu však můžete i žánry jako je jazz, blues, pop, rock, dechovka a klasická hudba. Vážná a duchovní hudba jsou nezastupitelné v programu stanice a jsou jim dedikované jednotlivé pořady. Hudební siesta je na programu každý den ve 12:05 a posluchačům nabízí klasickou hudbu napříč stoletími v podobě koncertů a symfonií od baroka po současnost.

Nedělní večery od 21:15 jsou věnovány dlouhým koncertům a duchovním skladbám. Oktáva je informační týdeník, který vysílá Radio Proglas každý pátek večer v 16:00. Hitparáda Folklorní sedmička je výběrem toho nejlepšího z cimbálové a lidové muziky z Čech, Moravy a Slezska. Populární české a slovenské hudbě je věnována Hitparáda Kolem se toč. Pro svou oblíbenou píseň můžete hlasovat na stránkách rádia vždy nejpozději do pátečního poledne. Výsledné pořadí si můžete poslechnout vždy v neděli od 19:15.

Radio Proglas program: živé vysílání, bohoslužba, pořady a podcasty

K Radiu Proglas neodmyslitelně patří řada duchovně orientovaných pořadů a podcastů. Nejoblíbenějším z nich jsou Bohoslužby, vysílané vždy v úterý, ve čtvrtek a v pátek od 18:00 živě z kostela, či ze studia. Pravidelnou modlitbou provází pořad Růženec, každou středu od 18:00 a v pátek od 22:30. Modlitba breviáře začíná každý všední den v 6:05 a 21:00 o víkendech je ranní modlitba o půl hodinu později, tedy v 6:35.

Radio Proglas nabízí nejen duchovně laděné pořady. Například pro milovníky čtení je na programu všedních dnů Čtení na pokračování vždy v 11:00 a ve 21:30. Na literární novinky se podíváme v pořadu Knihovnička každou sobotu od 13:30 a v repríze v neděli v 5:30.

Všední dopoledne si obohaťte pořadem Na stole je téma – od společenského, kulturního až po politické, vždy však aktuální a vždy k věci. Užijte si hodinu zajímavého rozhovoru vždy od 9:00.

Krom originálních pořadů Radia Proglas je součástí jeho vysílání i řada pořadů z Rádia 7: Stopy, Klika, Uši k duši a další.

Stanice nabízí i nejrůznější zajímavé podcasty, které mají tu výhodu, že je můžete díky archivu poslouchat kdykoli, bez závislosti na době vysílání přes služby jako je Spotify, Google Podcast či iTunes. V nabídce rádia najdete například podcast Gen Z, Za 5 pět, Na stole je téma, Za kostelem, Myšlenka na den a další.

Radio Proglas – web a sociální sítě

Radio Proglas – kontakt

Radio Proglas
 • Celkové hodnocení
4.5

Radio Proglas

Radio Proglas je komerční rozhlasová stanice, jejíž zaměřením je propagace křesťanských hodnot.

Odesílám
Vaše hodnocení
0 (0 hodnocení)
Back to top button