Rádio

COLOR Music Radio

Color Music Radio – poslouchejte online živě zdarma

Color Music Radio je soukromá rozhlasová stanice, jež obohacuje pražský a brněnský rozhlasový éter od roku 2008. Tehdy však nesla název Radio Ethno. Od svého počátku se zaměřovala na alternativní muziku, na kterou v běžně nenarazíte. K přejmenování došlo v roce 2014, kdy rovněž došlo k tematicky hudebnímu rozšíření, čímž stanice plně ztělesnila nové motto: „hudba všech barev“.

Kliknutím na tlačítko play (přehrát) spustíte aktuální živé vysílání stanice Color Music Radio live online. Poslech po internetu poskytuje posluchačům dostupnost, kvalitu a spolehlivost. Postačí vám k tomu pouze připojení k internetu a počítač, tablet či mobilní telefon. Svou oblíbenou stanici tak máte na dosah prstu, kdykoli a kdekoli.

COLOR Music Radio si pustíte zdarma zde kliknutím na PLAY ▶️:

Color Music Radio frekvence (FM)

Právě jednou z nevýhod stanice Color Music Radio je nedostatečné pokrytí v rozhraní velmi krátkých vln (VKV). Rádio můžete celkově naladit na 8 vysílačích, ty pokrývají větší města českých a moravských krajů jako je Praha, Brno, Znojmo, Karlovy Vary, Opava, Český Krumlov, České Budějovice a Liberec a jejich bezprostřední okolí. V tabulce níže přehledně uvádíme všechny Color Music Radio frekvence.

Dále Color Music Radio podporuje příjem signálu v digitálním rozhraní DAB+. Pro jeho příjem je potřeba vlastnit digitální přijímač označený nálepkou „DAB+“. V případě novějších modelů automobilů nemusíte nic řešit, ty mají digitální rádio většinou již ve výbavě. U starších modelů je potřeba pořídit adaptér, který je většinou v ceně okolo tisícovky.

Avšak ani digitální pokrytí stanice není k dispozici na celém území ČR. Signál pokrývá pouze území Středočeského kraje a okrajově část Vysočiny. U obou těchto způsobů šíření signálu není však stoprocentní ani kvalita a spolehlivost, které se odvíjejí od povětrnostních podmínek a vlastností terénu.

Internetové vysílání posluchačům nabízí možnost naladit si Color Music Radio live kdekoli, kde mají přístup k internetu, či mobilním datům. Poslech u vody, v dílně, na zahrádce? Žádný problém. Při využití přenosného zařízení se vám žádné meze nekladou. Poslech v autě? Jednoznačně pohodlnější a bez potencionálně nebezpečného lovení lepší frekvence během jízdy.

COLOR Music Radio – frekvence pro celou ČR
VysílačFrekvence
MěstoFrekvence
Praha90,7 FM
Brno99,4 FM
Znojmo92,4 FM
Karlovy Vary98,6 FM
Český Krumlov92,5 FM
Opava90,1 FM
České Budějovice104,8 FM
Liberec95,1 FM
Praha7C DAB+
Benešov a část středních Čech7C DAB+

Color Music Radio moderátoři

Stanici Color Music Radio kraluje hudba. Není proto divu, že součástí moderátorského týmu je hned několik DJů. Jejich hlavním úkolem je pouštět neoposlouchanou originální hudbu, kterou jinde jen těžko najdete. Nicméně také nabízejí i zajímavé pořady a informativní postřehy. Například DJ Friky to na Color Music Radiu rozjíždí každý všední den ráno od 8:00 do 10:00 s pořadem Frikolora. Předchází jí hodinová relace Svět podle Majkla, kterou moderuje Michael Viktořík, zakládající člen kapely J.A.R.

Moderátoři na Color Music Radiu:

 • Michael Viktořík
 • DJ Friky
 • Jaro Cossiga
 • Martin Svátek
 • Lukáš Kolíbal
 • Zuzana Maxa
 • Jakub Melín
 • DJ Aleš Konopka
 • Chris Kaufman
 • Denisa Tišerová
 • Mirek Pýcha
 • Pavel Bárta
 • Honza Martin Luděk Pokorný
 • DJ Pufaz
 • Mikuláš Bryan
 • Hanka z Opavy
 • František Wich
 • Vláďa „Saxman“ Drtina
 • Ivka
 • DJ YESS
 • JK Sanchez
 • Zdeněk Ledvina
 • DJ Kaaya
 • DJ Ramael

Color Music Radio playlist

Oproti mainstreamovému výběru muziky většiny rádií, je playlist rozhlasové stanice Color Music Radio složen nejenom z anglofonní zahraniční hudby proložené pár songy z tuzemské tvorby. Nýbrž je pln hudby zahraniční, která je původem například z Franci, Německa a dalších koutů světa, které běžně prostor v českém rozhlasovém éteru nedostanou.

Poslechnout si tu můžete tvorbu interpretů jako Woody Cunningham, Incognito, Les Hurdle, Monkey Business, Jamiroquai, J-Walk a mnohých dalších. Samozřejmě zde nechybí ani hudba česká a slovenská, která však nepředstavuje jen pár dokola omletých skupin, které uslyšíte všude. Poslechnout si tu můžete unikáty jako je Kamelie, Jan Kanka, či Luděk Pokorný.

Color Music Radio program

Každý všední den začíná v 6:00 reprízami hudebních pořadů Barevná hodina (Po), Mix DOWN (Út), Lost Melody (St), Top SECRET (Čt), Old School (Pá). Navazuje na ně originální hodinový pořad s Michaelem Viktoříkem Svět podle Majkla, přezdívaný rovněž „-V- show“, který si můžete poslechnout v repríze odpoledne ve 13:00. Od 8:00 do 10:00 se o kvalitní hudební výběr stara Dj Friky v pořadu Frikolora.

Dopoledním blokem provází urbanistická hudba od old schoolu přes rap po trap. To vše a mnhé další od 10:00 do 12:00 v pořadu BeatBrunch. Ve dvanáct vám Color Music Radio naservíruje Polední menu plné informací, hudebních novinek a pozvánek na pořádně akce.

Nepřerušovaný proud hudby a informativní hudební pořady? To je odpolední blok na Color Music Radiu. Jenom hudba, žádná slova a když tak jen historicko-hudební komentář k pouštěným singlům. Najdete tu pořady jako SinglStory, Lost Melody, Mix Down, The Ride, AfterMood, Konektro, Páteční jízda, či Old School.

Každý den od pondělí do neděle v 18:00 vás čeká Půlhodinka speciál, večer věnován vždy jinému hudebnímu stylu. Následuje další půlhodinový pořad o cestování, kultuře, módě a v neposlední řadě o čínské medicíně, literatuře a obecně všem zajímavém z Dálného východu. To je Barevný svět, vždy v 18:30.

Od 19:00 až do půlnoci di můžete poslechnout nejrůznější hudební pořady, speciály a reprízy oblíbených rubrik. Například Double Trouble, New WAVE, Holiday History, Cream OSund, Párty Pavla Bárty a další.

V sobotu začíná živé vysílání v 10:00 pořadem American Country Express, inspirovaný hudbou z amerického jihu, od jazzu po country. Víkendová vysílání jsou většinou přenechána reprízám pořadů, můžete si tak znovu poslechnout to, co vám během týdne uteklo, jako relace Lost Melody, HIT´s Panorama, Funk You, SinglStory, či Mix Down.

Avšak je tu i pár premiérových pořadů. Například Lahůdkářství od 20:00, sobotní večerní živé čtyřhodinové vysílání plné hudby ze 70. a 80. let jako je funk, disco, či rytmičtější popík. Dále pořad New Wave, rovněž v sobotu, od 14:00 s hudbou osmdesátek.

Za zmínku rovněž stojí nedělní Saxappeal v 15:00, pořad plný soulu, jazzu, latinské hudby a funku. Pořadem provází Vláďa Drtina a jako saxofonista vás seznámí s tím nejlepším, co může tento hudební nástroj nabídnout.

COLOR Music Radio – web a sociální sítě

COLOR Music Radio – kontakt

Obecné dotazy:info@radiocolor.cz
Dotazy do studia:studio@radiocolor.cz
COLOR Music Radio
 • Celkové hodnocení
4.5

COLOR Music Radio

COLOR Music Radio je komerční rozhlasová stanice, která je zaměřena na hudbu žánrů hiphop, rap, funk, ethno, soul, rnb, reggae, d’n’b, dubstep, italodisco a dalších.

Odesílám
Vaše hodnocení
0 (0 hodnocení)
Back to top button