Rádio

Radio 1

Radio 1 online play frekvence (FM) playlist – poslouchejte Radio 1 live

Radio 1 má za sebou poměrně dramatický začátek. Stanice původně začala vysílat 19. října 1990 jako pirátské rádio pod názvem Rádio Stalin z podzemí bývalého Stalinova pomníku na Letné. Tehdy vlastnil státní rozhlas monopol na právo vysílat v českém éteru, a úřady tak zabavily všechnu techniku rádia. Během své krátké působnosti si však stanice získala věrné fanoušky, kteří sepsali petici s 30 000 podpisy. Díky tomu vznikla 25. března 1991 první soukromá rozhlasová stanice v ČR nesoucí název Radio 1.

Poslouchejte Radio 1 live online a zdarma, stačí vám k tomu jen připojení na internet a elektronický přístroj, který je toho schopen. Kliknutím na tlačítko play (přehrát) nahoře nad článkem nebo pod tímto odstavcem se během několika sekund spustí aktuální živé vysílání Radia 1.

Radio 1 si můžete zdarma poslechnout zde kliknutím na PLAY▶️:

Jak naladit Radio 1? – FM a DAB+ frekvence

Radio 1 vzniklo jako regionální pražské rádio, původně tedy vysílalo pouze v Praze a blízkém okolí na frekvenci 91,2 FM. Díky oblíbenosti se však postupně rozšířilo do dalších tří měst České republiky. Dnes stanici naladíte i v okolí Českých Budějovic, Plzně a Liberce. Příslušné Radio 1 frekvence uvádíme přehledně v tabulce níže.

Radio 1 od roku 2020 vysílá rovněž v digitálním rozhlasovém multiplexu RTI cz DAB1v systému DAB+, určenému pro komerční účely. Digitální vysílání pokrývá Prahu a jihozápad Čech. Pro jeho příjem je potřeba vlastnit přenosné rádio, které tuto funkci podporuje. Takové přístroje jsou v obchodech označeny nálepkou „DAB+“. V moderních modelech aut je digitální rádio již zabudováno, do starších exemplářů je možné přikoupit adaptér v hodnotě okolo tisíce korun.

Pro nerušený poslech kdekoli a kdykoli poslouchejte Radio 1 online. Svou oblíbenou stanici máte na dosah prstu a nemusíte hledat frekvence, místo s ideálním signálem, ani stahovat žádnou aplikaci. Tímto způsobem si můžete užívat Radio 1 kdekoli vás napadne, dokonce i v zahraničí. Při dlouhé cestě autem již nemusíte přelaďovat a ani nejste vázáni na dostupnost či kvalitu signálu.

Vysílací Frekvence Radio 1
Praha91,9 FM
Plzeň97,5 FM
Liberec98,7 FM
České Budějovice100,2 FM
Západní a Jižní čechy5A DAB+ (Praha, Karlovy vary, Příbram, Beroun), 5B DAB+ (Toužim, Plzeň, Klatovy), 7A DAB+ (Javorník, České Budějovice), 9C DAB+ (Jáchymov-Klínovec)

Radio 1 moderátoři

Radio 1 se snaží udržet své posluchače ve střehu, kromě originální hudební nabídky je i jeho program včetně sestavení teamu autentický. Pořady se zde střídají na čtrnáctidenní bázi a s nimi i jejich tváře. Některé relace jsou na řadě jednou za měsíc, jiné jednou za dva týdny, některé každý týden. Krom zajímavého hudebního lístku pro vás mají moderátoři připravené i zpravodajství a nejrůznější publicistické pořady.

Na Radiu 1 jsou všichni moderátoři označeni jako DJ-ové, jejich primárním úkolem je seznámit posluchače s dobře i méně známými skladbami, které proto velmi pečlivě vybírají. Vzhledem k uspořádání vysílacího rozvrhu je počet moderátorů ve studiu vskutku obdivuhodný. Celkově zde působí 101 osobností, které vás s radostí provedou vysíláním.

Radio 1 moderátoři (DJs):

 • Frankie Goes to Punkywood
 • Tadeáš Haager
 • Martin Krojidlo
 • Jan Kruml
 • Antonín Kocábek
 • Jana Kománková
 • Zdeněk Lichnovský
 • Petra Ludvíková
 • Martin Mikuláš
 • Strýček Míša
 • Iveta Nebesařová
 • Klára Nemravová
 • Zdeněk Neusar
 • Miss Petty
 • Mikoláš Růžička
 • Josef Sedloň
 • Dan Šabík
 • Vojtěch Tkáč
 • Rao Uppaluri
 • Lukáš Vydra
 • Dan Walterstein
 • Wlado Del Rey
 • Stanislav Zima
 • Jerry Žák
 • a další…

Radio 1 playlist

Radio 1 začínalo jako rockové rádio, za dobu své působnosti siprošlo několika hudebními stádii od anglické kytarové scény po taneční hudbu. V současnosti se stanici daří symbioticky spojovat různé formy elektronické a kytarové hudby. Dalšími žánry, které polaskají vaše ušní boltce, jsou hip hop, jazz, hard rock, reggae, world music a specialita playlistu Radia 1, filmová hudba.

Radio 1 se primárně zaměřuje na kvalitu nahrávek, a ne na jejich komerční úspěšnost, zároveň se snaží klást důraz na domácí a slovenskou tvorbu. Poslechnout si tu můžete nejrůznější interprety, z těch známějších zde hrajíDavid Bowie, The Beatles, Bob Marley, Iggy Pop a mnozí další.

🎵Zobrazit playlist Radio 1🎵
ČasObrázekInterpret a song🎵

Radio 1 hitparáda

Radio 1 nabízí svým posluchačům hned dvě hitparády, kterých se můžete zúčastnit. Klasikou Radia 1 je hitparáda z roku 1992 Velká Sedma. Velká Sedma se zaměřuje na českou tvorbu, hlasovat v ní můžete pro tuzemské tvůrce a výsledky si poslechnout v úterý večer a v sobotu dopoledne. Celkově je na seznamu nej hitů 15 songů, mezi které můžete svým hlasováním zařadit některou z pěti vybraných novinek.

Druhou hitparádou na Radiu 1 je Hitparáda Rádia 1, která je vysílána vždy ve čtvrtek večer a v neděli dopoledne. V této hitparádě figuruje tvorba světových hudebníků, celkově je to žebříček patnácti oblíbených skladeb a pěti novinek.

Do obou hitparád můžete hlasovat na stránkách Radio 1, ideální je svůj hlas poslat hned po odvysílání premiéry pořadu. Pro zaslání hlasu je potřeba zadat váš e-mail a hlasovat pro alespoň pět skladeb, které jsou na výběr. Respektive do redakce pošlete songy seřazené podle vašich představ.

Radio 1 program

Základní program na Radiu 1 je rozdělen na lichý a sudý týden, některé pořady zazní ve vysílání jen jednou za čtrnáct dní, na jiné se můžete těšit každý týden. Takovými stálicemi jsou dva pořady Josefa Sedloně, na které se můžete těšit každé pondělí od 1:00, Intro a Seance. Každé liché pondělí v 18:00 se můžete zaposlouchat do filmové hudby v pořadu Soundtrackování Ivetou Nebesařovou, která vám představí tu nejlepší hudbu z klasických i nových filmů a seriálů zasluhující si vaši pozornost.

Každé pondělí ve 20:00 má Strýček Míša připravený svůj Ešus, se kterým vyráží do světa a ukáže vám ta nejlepší místa včetně tamější kuchyně. Každé liché pondělí ve 22:00 se pokusí českou rigidní slupku protrhnout Miss Petty, drag queen, která přináší to nejzajímavější z popu v pořadu Královny.

V úterý večer na vás čeká tematická hudba plná retra. Martin Mikuláš a Ultrafino mají pro vás připraven mix plný downtempa, nu-jazzu a další nostalgické, nenáročné hudby, která se dobře poslouchá v hudebním proudu Estereo. Každé liché úterý ve 22:00 se na vás těší Frankie Goes to Punkyworld a Pionýr Slepých uliček, dva hudební nadšenci, kteří se neštítí ničeho a rozhodně mají přehled o tom nejnovějším z hudebního – především punkového – světa.

Středa je věnována novinkám z hudby v pořadu Reflektor a debatám na zajímavá témata v Zátiší. Čtvrteční Odvážné palce Saši Michailidise vám napoví, zda je aktuální kinematografické dílo hodné vašeho času.

Každý sudý pátek je tu Šejkr s hudebními raritami, kterým Michal Pařízek dodává hluboký kontext. Každý lichý pátek je více hudební a taky trochu anglický. Oblíbenou hudbu 50. a 60. let představuje Tea Jay Ivo v pořadu Vintage Cool, v pozdějších hodinách od něj přebírají mikrofon Tim Otis a High Fidelity.

V sobotu se na Radiu 1 rozjede pořádná DJ party, která začíná v poledne s Tomášem Vydrou a rockem ze 60. a 70. let, často v podání méně známých interpretů v pořadu Staré poledne. Večer pak za mixážní pult usednou Mike.H a Not_me a jejich hudební relace Cluster, kterou ve 22:00 nahradí C.Monts a Tuco a pořad The Work Out. V sudé soboty od 20:00 se pro změnu posluchačů na dvě hodiny ujme Jana Kománková a SNPRK s pořadem Buzz.

V 11:00 začínají hrát Všechny hudby světa, zajímavý pořad, ve kterém se můžete zaposlouchat do tradiční hudby z různých koutů země, pořadem provází DJ Gadjo CZ a Filip Týc. Saku a Kaplick za mikrofon usedají v 18:00 a mají pro své posluchače připravenou nejenom hudbu, ale i zajímavého hosta v pořadu Breakbeat conference. Každá lichá neděle je v podání oddechové hudby na spaní a DJů Mycklick a Diom v pořadu Fluffy CLouds.

Radio 1 – web a sociální sítě

Radio 1 – kontakt

Radio 1
 • Celkové hodnocení
4.5

Radio 1

Radio 1 je soukromé pražské rádio, které se věnuje alternativní hudbě a kultuře.

Odesílám
Vaše hodnocení
5 (1 hodnocení)
Back to top button