Rádio

Classic Praha

Classic Praha rádio online – poslouchejte rádio live

Classic Praha je komerční metropolitní rozhlasová stanice, která vznikla v roce 1994 pod názvem Classic FM. Za dobu své existence prošla několika změnami vedení, ale vždy byla věrná klasické krásné hudbě a pořadům nejenom z hudebního, ale i sociálního a zdravotního světa. Od roku 2019 rádio vlastní společnost Seznam.cz, která si dala za cíl doplnit stávající program o objektivní a kvalitní zpravodajské rubriky.

Po kliknutí na tlačítko play se začne okamžitě přehrávat aktuální živé vysílání rozhlasové stanice Classic Praha online. K nerušenému poslechu budete potřebovat připojení k internetu, například v podobě Wi-Fi či mobilních dat, a počítač, tablet nebo mobilní telefon. Pro absolutní komfort doporučujeme využít kvalitní sluchátka do uší. Poté se stačí jen pohodlně usadit a nechat se unášet tóny magické hudby.

Classic Praha si můžete pustit zdarma zde kliknutím na PLAY ▶️:

Classic Praha frekvence (FM): Jak naladit rádio Classic Praha?

Classic Praha je metropolitní rádio a na tradičním přijímači jej naladíte pouze v Praze a blízkém okolí. Rádio zde náleží frekvence 98,7 FM. Dále stanice vysílá v digitálním rozhraní, které je možné naladit v Praze, Plzni a Ostravě.

Pro poslech odkudkoli na světě je možné využit buď aplikaci rádia, anebo online vysílání rádia Classic Praha. Připojení přes internet se pyšní zejména svou dostupnosti, spolehlivostí a kvalitou. Dnes je možné být online téměř kdekoliv a mít tak vaše oblíbené rádio na dosah jednoho kliknutí, a to třeba i ze zahraničí.

Classic Praha moderátoři

  • Ivan Dlask
  • Dita Hradecká
  • Stanislav Předota
  • Filip Sychra
  • Ondřej Fischer
  • Nikola Bojčev
  • Jiří Vejvoda
  • Mirka Časarová

Classic Praha playlist

Playlist rozhlasové stanice Classic Praha je od jejího založení takřka beze změny. Stále se zaměřuje na vážnou hudbu, jazz a swing. Jediným rozdílem je rozšíření muzikálové hudební tvorby na filmovou. Stanice se řídí sloganem „Hrajeme nejposlouchanější skladby za posledních 500 let“. Vaše ušní boltce zde polaská krásná hudba z období baroka, klasicismu, romantismu a 20. i 21. století. Jednotlivé skladby jsou doprovázené informačním komentářem, který vám prozradí nejenom autora a název díla, ale i důležité reálie, které jsou potřeba k jeho celkovému porozumění.

Výrazným kontrastem k hudební náplni stanice působí reklamní bloky, které nepříjemně narušují požitek z poslechu. Bohužel, byť působí poměrně nepříjemně a mohou posluchače vytrhnout z jeho barokního snění, nedá se jim u komerční stanice uniknout. Tento zápor zdatně vyvažují hudební znalci a milovníci, kteří pečlivě a láskyplně vybírají playlist rádia Classic Praha.

Classic Praha program

Program vysílání rozhlasové stanice Classic Praha je rozdělen na hudební bloky odpovídající denní době. Hudební relace jsou doplněné o pravidelné zpravodajské vstupy a pořady, které se věnují zajímavým, zejména kulturním a sociálním, tématům.

Každé všední ráno začíná v 7:00 pořadem Ráno s Filipem Sychrou. Dopoledne s Ondřejem Fischerem přebírá kormidlo vysílání v 9:00 a s diváky se rozloučí až v prvé poledne. Zajímavosti z hudební scény se dozvíte v relaci Odpoledne s Classic Praha, které končí v 16:00. Následuje Podvečerní vysílání Classic Praha, jež nabízí ty nejznámější klasické skladby z jednotlivých hudebních období. Nechybí zde ani hudba filmová. Každý večer ve 20:00 začíná Koncert bez smokingu na Classic Praha. Pořad, ve kterém se vydáte na živá vystoupení nejenom klasické hudby, ale i swingu a jazzu.

Každý den v 19:00 a ve 22:00 se můžete těšit na originální pořady a jejich reprízy na Classic Praha. V pondělí se s Jiřím Vévodou vydáte po světových koncertních síních v pořadu Slavná auditoria. Hudbu stříbrného plátna vám představí Nikola Bočejev. V úterý vás Ondřej Fischer provede klasickou hudební tvorbou 21. století. A s Ivanem Dlaskem se podíváme do hudební sbírky jednoho ze slavných hostů v pořadu Z archivu osobností.

Kdy se, co dělo v historii tuzemské a zahraniční hudby? Na to se podíváme v pořadu Hudba podle kalendáře, vždy ve 22:00 ve středu. Ve čtvrtek opět navštívíme Slavná auditoria a podíváme se blíže na skladbu Z archivu osobností. A v pátek se ohlédneme s pořadem Hudba podle kalendáře, a zároveň se podíváme na soudobé trendy v relaci Hudba milénia.

Víkendová dopoledne jsou věnována těm, kterým unikl jejich oblíbený pořad během týdne. Moderovaný segment začíná ve 12:00 s pořadem Víkendové odpoledne s Classic Praha. V neděli je tento segment přerušen Martinou Klausovou a krátkým pořadem s aktuálními informacemi o symfonickém orchestru hlavního města Prahy, Novinky z FOK.

Classic Praha – web a sociální sítě

Classic Praha – kontakt

Telefon a SMS do studia:739 987 987
Classic Praha
  • Celkové hodnocení
4.5

Classic Praha

Classic Praha je rozhlasová stanice zaměřená na vážnou hudbu, jazz a swing.

Odesílám
Vaše hodnocení
2.5 (2 hodnocení)
Back to top button