Rádio

Expres FM

Express FM playlist – poslouchejte zdarma online

Express FM je komerční rozhlasová stanice původně nesoucí název Express radio, která vznikla v roce 2002 v Praze. Jejím aktuálním vlastníkem je společnost Voice of Prague spadající pod Seznam.cz. Jedná se o novodobé metropolitní rádio se zaměřením na zpravodajství z hlavního města, působící jako průkopník té nejmodernější a nejnovější hudby, dle vzoru zahraničních rádií.

Poslouchejte rádio Express FM online kliknutím na tlačítko play (přehrát) nahoře nad článkem nebo kousek níže. Okamžitě se vám spustí aktuální živé vysílání stanice. Pro nerušený poslech kdykoli a odkudkoli potřebujete pouze stabilní připojení k internetu a počítač, tablet, nebo mobilní telefon.

Expres FM si můžete zdarma poslechnout zde kliknutím na tlačítko PLAY▶️:

Jak si naladit Express FM? – frekvence a kanály

Express FM vysílá v pásmu velmi krátkých vln (VKV) pouze z jednoho vysílače umístěného v Praze u Rošického stadionu. Zde tedy naladíte stanici na frekvenci 90,3 MHz. Dále rádio vysílá pomocí digitální rozhlasové technologie DAB+ rovněž z Prahy, a pak i z Plzně a Ostravy. Přehled kanálů uvádíme níže v tabulce.

Pokud tedy nejste z Prahy, nebo si chcete své oblíbené rádio naladit mimo její území, potřebujete digitální rádio s příslušným označením „DAB+“.  V novějších modelech aut je již automaticky instalováno, případně si musíte pořídit adaptér, který tuto funkci podporuje. Dále je možné poslouchat rádio online.

Poslech Express FM online má hned několik výhod. Nemusíte si pamatovat frekvenci stanice, či její kanál, nemusíte vlastnit digitální přenosné rádio a nemusíte být ani v dosahu signálu. Pokud máte telefon a připojení internetu, můžete si jediným kliknutím pustit živé vysílání, a to i třeba ze zahraničí, při práci na chalupě, lebeděni na zahradě, či vycházce se psem.

Expres FM – frekvence pro celou ČR
VysílačFrekvence
Praha – Rošického stadion90,3 FM
Praha a Středočeský kraj – DAB+kanály 7C, 7A nebo 10D
Plzeň DAB+6D
Ostrava DAB+7D

Express FM moderátoři a tváře stanice

Mezi hlasy čtrnácti moderátorů a tvůrců pořadů na Express FM se skrývá hned několik zajímavých a více či méně známých osobností českého showbyznysu. Například každý všední den ve 13:00 vám úsměv na tváři vykouzlí Iva Frühlingová, herečka, modelka, moderátorka, ale především zpěvačka a spisovatelka. Její hudbu můžete znát například z filmu Román pro ženy, či jako ústřední píseň seriálu Ordinace v Růžové zahradě. Mezi její literární počiny patří tituly Příběhy modelek a Příběhy ze showbyznysu.

Rádio Express FM hostuje hned několik DJů, například DJ Jayyare, kterého si můžete poslechnout v klubu Retro Music Hall, nebo DJ Groovyluvah, v soukromí známého pod jménem Radek Honc a roztáčejícího desky v nočním klubu Chapeau Rouge.

Dále nesmíme opomenout oceňovanou českou novinářku, reportérku a moderátorku, Lenku Kabrhelovou, která v roce 2008 obdržela ocenění Novinářská křepelka za významný žurnalistický počin do 33 let věku a za podcast Českého rozhlasu Vinohradská 12 obdržela v roce 2020 Cenu Karla Havlíčka Borovského.

Moderátoři rádia Express FM:

 • Iva Frühlingová
 • Barbara Hacsi
 • Radek Honc
 • DJ Jayyare
 • Lenka Kabrhelová
 • Jan Koubek
 • Veronika Koloušková
 • Pavel Kučera
 • Václav Mašinda
 • Petr Novák
 • Vladimír Pavlík
 • Miloš Pokorný
 • Konstantin Sulimenko
 • Martin Vévoda

Express FM playlist

Express FM není žánrově vyhraněné rádio, na své si přijde fanda nejenom populární hudby, ale i posluchač indie rocku, elektro popu, house, drum and base a dokonce i acid jazzu a další abstraktní a alternativní hudby. Hlavním zaměřením rádia je aktuální a prvotřídní hudba, která je v hledáčku zahraničních hudebních scén.

Poslechnout si tu tak můžete tvorbu slavných interpretů jako jsou U2, Kendrick Lamar, Daft Punk, Lizzo, Ed Sheeran, Red Hot Chilli Peppers a mnohých dalších, ale i méně prozkoumanou hudební scénu plnou umělců, jejichž jména možná neznáte: Unknown Mortal Orchestra, Vampire Weekend, The Horrors, či Lil Uzi Vert.

Express FM program a podcasty

Významnou součástí programu rádia Express FM je pořádná hudební nálož. Všední den začíná v 6:30 půlhodinovým hudebním nášupem Nejlepší Hudba v Metropoli, který vás v sobotu bude sytit tou nejvybranější muzikou celých 10 dopoledních hodin od jedné ranní až do 11:00.

Od 7:00 se na vás od pondělí do pátku budou těšit Barbara Hacsi a Miloš Pokorný, kteří mají na starost výkladní skříň stanice, tedy Ranní Klub, relaci, která přináší povzbudivou muziku a aktuální dění z metropole. Dopoledne na Express FM se pak ujmou Veronika Koloušková a Václav Mašinda, kteří vás pozvou na různé akce a často si povídají se zajímavými hosty.

Ve 13:00 se rozhovoří o psychologii, mezilidských vztazích a problémech a mnoha dalších ožehavých tématech Iva Frühlingová v pořadu IF na Express FM. Odpoledne na Express FM odlehčí opět oblíbená dvojice Veronika Koloušková a Václav Mašinda.

Vždy v 16:00 se na tři hodiny rozezní super hudba, kterou pro vás vybírá Vladimír Pavlík a Radek Honc ve Večerní Show, kteří vždy vysílání obohatí o neobvyklé, a nejen hudební informace. A v 19:00 navazuje přídavek pořadu Nejlepší hudba v metropoli.

Večerní a noční vysílání náleží žánrové hudbě, a různé dny jsou věnovány různým stylům. Pondělí a středa přísluší alternativní hudbě a pořadu Express Edge (Po: 23:00-00:00, ST: 21:00-23:00) pod taktovkou Petra Nováka. Ve čtvrtek mezi 21:00 a 23:00 se pak seznámíte s novými alby a singly s Pavlem Kučerou v pořadu Express Fresh. Až to budete chtít v pátek večer pořádně rozbalit, spolehněte se na Starmix, pořad plný EDM, v režii DJ Jayyare a DJ Andrea Fiorino.

Víkendy jsou na rádiu vždy pozvolnější a oddechovější. Pokud chcete držet krok s módou je přesně pro vás pořad Trendy Express, vždy v sobotu od 11:00 s Barbarou Hacsi. O víkendovou hudbu se stará Martin Vévoda mezi 13ctou a 17ctou hodinou a pokud máte zájem poslat svůj typ na skladby do rádia, tak neváhejte a volejte (tel.: 273 136 903) nebo pište SMS (tel.: 602 604 903).

V sobotu v 19:00 vás pořádnou energií nabije DJ Jayye a jeho Saturday Night Fever. V neděli o páté vás Václav Mašinda seznámí s deseti nejhranějšími songy a pěti novinkami na Express FM v pořadu Express Top, který má reprízu v úterý večer. Na nadšence do plechových čtyřkolých vozidel poháněných koňmi čeká Garáž Janem Koubkem v neděli v 18:00.

Neděle v sedm večer je perfektní chvíle zhodnotit události posledních sedmi dní, s hostem, kterého si do pořadu Trafika na Express FM pozve Konstantin Sulimenko. A nakonec za víkendem udělá tlustou, načechranou a šťavnatou hudební čáru Radek Honc a Sunday Night Cream plný down tempa, acid jazzu, abstraktního hip hopu a lounge muziky.

Další náplní programu rádia Express FM jsou podcasty a krátké, někdy jen několikaminutové pořady, někdy převzaté z nabídky seznam zpráv. Patří sem například 5:59, krátký pořad, na který se můžete těšit každé ráno přesně v 5:59, Kordashianovi, podcast, který zábavnou formou komentuje aktuální dění v showbyznysu, či pořad z oblasti technologií Express Geek.

Expres FM – web a sociální sítě

Expres FM – kontakt

Telefon a SMS do vysílání:602 604 903
Připomínky a dotazy:filip.zemlicka@expresfm.cz
Expres FM
 • Celkové hodnocení
4.7

Expres FM

Expres FM je soukromým metropolitním rádiem, které se zaměřuje na pražské zpravodajství a současnou kvalitní hudbu.

Odesílám
Vaše hodnocení
0 (0 hodnocení)
Back to top button