RádioČeský rozhlas

Český rozhlas Radiožurnál Sport

Radiožurnál Sport frekvence (FM) – poslouchejte online živě 

Stanice Radiožurnál Sport vznikla 21. května 2021, do té doby bylo sportovní vysílání součástí programu rádia Český rozhlas Radiožurnál. O založení ryze sportovního kanálu se vážněji uvažovalo od roku 2020, kdy měla být stanice spuštěna při zahájení Olympijských her v Tokiu. Kvůli epidemii Coronaviru bylo obojí, Olympijské hry i zahájení vysílání, odloženo. Nakonec tak rádio Radiožurnál Sport vzniklo až při příležitosti Mistrovství světa v hokeji v roce 2021.

Kliknutím na tlačítko přehrát nahoře nad článkem přímo pod tímto odstavcem okamžitě spustíte aktuální živé vysílání rádia Radiožurnál Plus online. Poslouchejte Radiožurnál Plus ve stoprocentní kvalitě bez otravného kroucení knoflíkem.

Český rozhlas Radiožurnál Sport si můžete pustit přímo zde kliknutím na tlačítko ▶️ PLAY

Nalaďte si Český rozhlas Sport: Radiožurnál Sport frekvence (FM)

Pokud si chcete rádio Český rozhlas Sport poslechnout na klasickém přijímači, nebo jej chcete pomoci naladit babičce či dědečkovi, můžete být trochu zklamáni. Jako nově vzniklá stanice nevysílá Radiožurnál Sport přes frekvenci velmi krátkých vln (VKV), ale pouze v digitálním DAB+ a DVB-T2. Na starších přístrojích ho tedy nenaladíte.

Pro příjem DAB, tedy digitální rozhlasové technologie, je potřeba vlastnit digitální přístroj, který podporuje příjem takového signálu. V nových moderních autech je tento systém automaticky nainstalován, v případě starších aut je potřeba dokoupit DAB+ adaptér, který běžně stojí okolo tisíce korun. Domácí přijímače jsou pak většinou označeny nálepkou DAB+.

Radiožurnál Sport můžete ovšem poslouchat i online přes internet pomocí vašeho počítače, tabletu či mobilu a mít tak kvalitní vysílání na dosah prstu. Díky tomu můžete mít své oblíbené rádio kdekoli a kdykoli, ať už jedete na dlouhý výlet autem, na kole, či si jen tak hovíte na zahradě nebo kutíte něco v dílně.

Český rozhlas Radiožurnál Sport – frekvence pro celou ČR
VysílačFrekvence
Čechy12C DAB+
Morava a Slezsko12D DAB+

Radiožurnál Sport: moderátoři – lidé na ČRo Sport

Krom moderátorů z řad sportovních nadšenců, ale i samotných sportovců, jsou na Radiožurnál Sport v hojném počtu zastoupeni i redaktoři, kteří jsou často v terénu a přinášejí ty nejzáživnější živé přenosy z aktuálních sportovních utkání. Pro sportovní fanoušky je jistě důležité, že moderátoři danému sportu rozumí. Je tedy skvělé, že se o své znalosti dělí například vodní slalomář Vavřinec Hradílek nebo běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová.

Moderátoři rádia Radiožurnál Sport:

 • Miroslav Bureš
 • Ladislav Hampl
 • Karel Janů
 • Jiří Ježek
 • František Kuna
 • Lukáš Michalík
 • Martin Minha
 • Pavel Nečas
 • David Novotný
 • David Nyč
 • Štěpán Pokorný
 • Jan Pokorný
 • Martin procházka
 • Ondřej Prokop
 • Jan Říha
 • Markéta Salaj Svozilová
 • Andrea Sestini Hlaváčková
 • Jan Suchan
 • Vojtěch Šafář

Radiožurnál Sport playlist

Plejáda sportovních pořadů, reportáží, živých přenosů a zajímavých rozhovorů na Radiožurnál Sport je obohacena o kvalitní hudbu, která je stálicí hudební scény již několik let. Jedná se především o rockovou a popovou hudbu z 80. a 90. let a ze začátku 21. století. Zaposlouchat se tak můžete do interpretů jako je například Bon Jovi, Nightwish, Scorpions, Beatles, Linkin park, Judas Priest a mnozí další. Jedná se tedy ve valné většině o zahraniční anglickou tvorbu, ale je tu i tvorba českých a slovenských zpěváků a kapel, například: skupina Kabát, Márdi, Mňága a Žďorp, Aleš Brichta a další. Playlist Radiožurnál Sport je vytvořen tak, aby vás povzbudil k tomu nejlepšímu výkonu.

⚽Zobrazit playlist odehraných písniček a pořadů ČRo Radiožurnál Sport⚽
ČasObrázekInterpret a song🎵

Radiožurnál Sport program a pořady

Originální program rádia Radiožurnál Sport je vysílán od 6:00 do 24:00, ve zbylém vysílacím čase ho přebírá Český rozhlas Radiožurnál. Každou celou hodinu, jak to už na stanicích Českého Rozhlasu bývá, je věnováno 5 minut aktuálnímu zpravodajství, dopravní situaci (Zelená vlna) a počasí. 

Program Radiožurnál Sport začíná v 6:06 relací Ranní proud, ve které se dozvíte aktuální dění a zajímavosti ze sportovní scény, moderují Jan Říha a Vojtěch Šafář denně až do 9:00. Sportovní přehled vstupuje na scénu v 7:40 a přinese vám ty nejdůležitější sportovní události kondenzované do tří minut. Pokud chcete něco vyhrát, špicujte uši v 8:50, tehdy je na pořadu dne vědomostní Soutěž Radiožurnál Sport

Dopolední proud začíná v 9:05 a je zahájen rozhovorem s hostem na téma Událost dne. Která sportovní událost hraje ten daný den prim se dozvíte právě zde. Dopoledne je nabyté různými několika minutovými segmenty, které se věnují postřehům z profesionálního i rekreačního sportu. Jsou mezi nimi pořady jako: Sportovní encyklopedie, Cyklistický magazín, Atletický magazín, Kam za rekreačním sportem.

Odpolední proud začíná ve 12:10, který je opět obohacen různě obsáhlými pořady ze sportovního soudku: NHL, Outdoorový sport, Hokejová extraliga, Kalendárium, Basketbalový magazín, Nižší fotbalové soutěže, Hokejové soutěže, Běžecké lyžování, a mnohé další. Sportovní téma těchto relací je vybíráno v závislosti na danou sezónu. 

V 18:10 se začíná smrákat i na Radiožurnál Sport, kde vám konec dne zpříjemní Večerní proud. Víkendový program probíhá ve stejném duchu jako přes pracovní týden. Opět jsou jednotlivé bloky protkány různě dlouhými relacemi jako jsou Para sport, Historie sportu, Olympijský magazín, Vodní sporty, Jak správně sportovat nebo Halové sporty.

Pořady, jejichž náplní jsou interview se zajímavými hosty, moderují vaši oblíbení sportovci a olympijští vítězové každý den v 10:06. V pondělí se můžete těšit na tenistku – stříbrnou medailistku z LOH 2012 v Londýně Andreu Sestini Hlaváčkovou v pořadu Na síti. V úterý se rozpovídá nejen o hokeji Martin ProcházkaČisté hře. Ve středu přivítá své hosty Na place parta herců a sportovních nadšenců David Novotný, Ladislav Hampl a Pavel Nečas. Ve čtvrtek si Na férovku se svými hosty popovídá Vavřinec Hradílek, medailista z LOH 2012. A Páteční finiš má pod taktovkou legendární běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová.

Český rozhlas Radiožurnál Sport – web a sociální sítě

Český rozhlas Radiožurnál Sport – kontakt

Rozhlasové poplatky:poplatek@rozhlas.cz
Český rozhlas Radiožurnál Sport
 • Celkové hodnocení
4.8

Celkové hodnocení Český rozhlas Radiožurnál Sport

Český rozhlas Radiožurnál Sport je radiová stanice zaměřená na sport.

Odesílám
Vaše hodnocení
0 (0 hodnocení)
Back to top button