RádioČeský rozhlas

Český rozhlas Pohoda

Český rozhlas Pohoda – poslouchejte online živě

Český rozhlas Pohoda je mladičké rádio, datující svůj vznik k prvnímu říjnu roku 2021. Jako všechny stanice Českého rozhlasu je i ČRo Pohoda veřejnoprávním celoplošným rádiem vysílajícím čtyřiadvacet hodin denně. Byť se jedná o nejmladší stanici Českého rozhlasu, je ČRo Pohoda stanicí určenou pro naše babičky a dědečky.

Kliknutím na tlačítko play (přehrát) nahoře nad článkem se okamžitě spustí vysílání rádia Český rozhlas Pohoda online a živě. Pro poslech rádia online nemusíte nic ladit či stahovat, potřebujete pouze připojení k internetu a počítač, tablet či mobilní telefon.

Český rozhlas Pohoda si můžete pustit přímo zde kliknutím na tlačítko ▶️ PLAY:

Nalaďte si ČRo Pohoda – Český rozhlas Pohoda frekvence (FM) a kanály

Český rozhlas Pohoda je digitální rádio. Vysílá tedy pouze v digitálním rozhlasovém multiplexu DAB+ a v televizním DVB-T2. Nepřísluší mu tudíž tradiční frekvence (FM) a na starších nedigitálních přístrojích ho nenaladíte. Frekvence, přesněji kanály, digitálního vysílání uvádíme níže v tabulce.

Abyste mohli digitální rádio naladit, je potřeba vlastnit přístroj, který tuto funkci podporuje. V obchodech bývají označené příslušnou nálepkou „DAB+“, v novějších modelech aut je digitální rádio již automaticky nainstalované, pro starší vozidla je nutné pořídit adaptér v ceně okolo tisíce korun.

Digitální vysílání poskytuje stoprocentní kvalitu zvuku i v místech s horším signálem, nicméně při překročení určité míry rušení signálu vám signál zcela vypadne. Kvalitou a přístupností je tak poslech rádia Český rozhlas Pohoda online značně výhodnější, zejména v horských oblastech a v místech s horší dostupností signálu. Svůj oblíbený poslech si můžete vzít kamkoliv, lehce a pohodlně, třeba i na zahradu či do dílny.

Český rozhlas Pohoda – frekvence pro celou ČR
VysílačFrekvence
Čechy12C DAB+
Morava a Slezsko12D DAB+

Český rozhlas Pohoda moderátoři – lidé rádia ČRo Pohoda

Vysílací čas rádia Český rozhlas Pohoda z velké části zaujímá archivní tvorba Českého rozhlasu. I z tohoto důvodu se na živém vysílání podílí skutečně jen hrstka moderátorů, mezi nimiž je například Martina Hynková Vrbová, scenáristka a moderátorka pořadů České televize jako je Sama doma či 13.komnata. Svou tvář a hlas stanici propůjčili herci Tomáš Töpfer a Dana Synková.

Moderátoři rádia Český rozhlas Pohoda:

  • Martina Hynková Vrbová
  • Jana Chládková
  • Václav Kuba
  • Václav Žmolík

Český rozhlas Pohoda playlist

Cílovou věkovou skupinou stanice Český rozhlas Pohoda jsou senioři starší pětasedmdesáti let. Tomu odpovídá hudební složení skladeb rádia. Jedná se o českou hudbu, zejména country a pop 60. a 70. let 20. století. Dále jsou tu hojně zastoupené žánry jako folklor, swing a dechovka, jednoduše hudba mládí našich pra – mnohdy i pra pra – rodičů. Na playlistu rádia Český rozhlas Pohoda tedy rozhodně nechybí takové tváře české a slovenské hudební scény jako Jiří Suchý, Hana Zagorová, Waldemar Matuška, Jitka Molavcová, Karel Gott, Spirituál Kvintet, Marika Gombitová, Hana Hegerová, Jiří Grossman a mnozí další.

🎵Zobrazit playlist odehraných pořadů a písniček ČRo Pohoda🎵
ČasObrázekInterpret a song🎵

Český rozhlas Pohoda program

Hlavní téma stanice ČRo Pohoda by se dalo shrnout slovem nostalgie, čemuž odpovídá i složení programu. Většina vysílacího času je věnována archivním pořadům Českého rozhlasu, zejména pak Českého Rozhlasu Dvojka a regionálních stanic. Najdete tu takové tituly jako Toulky českou minulostí, Klub osamělých srdcí seržanta PepřeJiřím Černým, či Kolotoč, který je stálicí českého rozhlasového éteru již od roku 1963.

Mezi další historické pořady z archivu patří: Tandem Jana Rosáka, Životopisy, Nostalgické muzeum Ondřeje Suchého, Hvězdný Prach, Káva u Kische, Nedělní šálek kávy s Miroslavem Donutilem, Dvorana Mirka Černého, A léta běží, vážení…, a mnohé další.

Dále jsou na Českém rozhlasu Pohoda hojně zastoupeny pořady věnující se typicky české hudbě a jejím tvůrcům. Významná část vysílání je vyplněna českou dechovkou a lidovými písněmi, které si můžete poslechnout v pořadech: Ta naše písnička (pondělí od 19:00 a 6:00) a Trubte nám, trumpety (středa, neděle od 6:00 a 19:00). České tvorbě se rovněž věnují relace Pohodová hodinka (každý den ve 13:00) a Kulaté noty (středa 15:00, 4:00, 20:00), připomínající významná jubilea našich umělců. 

Posluchači se rovněž mohou zapojit do vysílání. Každý všední den ČRo Pohoda vysílá Písníčky od srdce. Zavolejte do studia (tel.: 731 800 900) a potěšte své blízké hudebním dárkem. Regionální stanice vyzívají své diváky ke sdílení příběhů na téma daného večera v pořadu Noční linka vždy od 23:00. 

Český rozhlas Pohoda – web a sociální sítě

Český rozhlas Pohoda – kontakt

Rozhlasové poplatky:poplatek@rozhlas.cz
Český rozhlas Pohoda
  • Celkové hodnocení
4.5

Český rozhlas Pohoda

Český rozhlas Pohoda je veřejnoprávní celoplošná rozhlasová stanice, jejímž hlavním zaměřením jsou pořady určené staršímu publiku.

Odesílám
Vaše hodnocení
4.67 (3 hodnocení)
Back to top button