RádioČeský rozhlas

Český rozhlas D-dur

Český rozhlas D-dur živě: Poslouchejte ČRo D-dur online live

Stanice Český rozhlas D-dur byla založena 1.května 2005 jako digitální celoplošné veřejnoprávní rádio. ČRo D-dur vysílá čtyřiadvacet hodin klasickou hudbu s komentářem a průvodním slovem. Vysílání je zaměřené nejen na milovníky vážné hudby, ale i na osoby klasikou nepolíbené.

Poslouchejte Český rozhlas D-dur v té nejlepší kvalitě. Stisknutím tlačítka play (přehrát) nahoře nad článkem okamžitě spustíte online živé vysílání rádia. 

Český rozhlas D-dur si můžete pustit přímo zde kliknutím na tlačítko ▶️ PLAY:

Nalaďte si Český rozhlas D-dur – frekvence (FM)

Český rozhlas D-dur je digitální rádio, na starších přijímačích ho tedy nenaladíte. Jelikož nevysílá přes síť velmi krátkých vln (VKV), nenáleží mu klasické frekvence (FM) nýbrž digitální kanály ve standardu DAB+. Pro poslech digitální rozhlasové technologie DAB+ je potřeba vlastnit přístroj, který toto vysílání podporuje, v obchodech bývají běžně označené nálepkou „DAB+“. Pro starší modely aut je pak nutné dokoupit adaptér, zpravidla v ceně okolo tisíce korun.

Vysílání přes DAB+, televizní standard DVB-T2 a družici Astra 3A je v mnoha ohledech kvalitnější. Signál je v mnoha oblastech silnější a nedochází k šumu jako u tradičních přijímačů. Zvuk je vždy ve stoprocentní kvalitě, dokud rušení signálu nepřesáhne jistou mez, pak se přenos zcela přeruší. Tento jev je požehnáním i prokletím zároveň. V místech s horším signálem sice stále máte stoprocentní kvalitu, ale v místě se špatným signálem nemáte ani tu špatnou se šumem.

Ani u digitálního vysílání se nevyvarujete ladění, hledání ideálního umístění přenosného rádia a polohování teleskopické antény. Zejména ve vyšších nadmořských výškách a v oblastech s nepravidelným terénem je signál často nestabilní a může tak vypadávat.

Významnou výhodou poslechu rádia Český rozhlas D-dur online je právě jeho kvalita, odvíjející se od spolehlivosti vašeho internetového připojení. Poslouchejte svou oblíbenou stanici kdekoli a kdykoli, na počítači, tabletu či mobilu, při jízdě autem či túrou do hor.

Český rozhlas D-dur – frekvence pro celou ČR
VysílačFrekvence
Čechy12C DAB+
Morava a Slezsko12D DAB+

Český rozhlas D-dur moderátoři

Na stanici Český rozhlas D-dur působí autoři a moderátoři z řad hudebních publicistů, redaktorů a dramaturgů. Jsou to lidé, kteří žijí a dýchají hudbou a s nadšením se s posluchači dělí o svou vášeň k notám. Na výběru katalogu hudby si tak nechávají pečlivě záležet a s precizností neurochirurga polaskají vaše primární sluchové centrum.

Program rádia D-dur připravují:

 • Rafael Brom
 • Wanda Dobrovská
 • Libor Dřevikovský
 • Eva Hazdrová-Kopecká
 • Dagmar Henžlíková
 • Lukáš Hurník
 • Daniel Jäger
 • Olga Ježková
 • Simona Kostrhunová
 • Veronika Paroulková
 • Ivan Ruml
 • Kryštof Spirit
 • Stanislava Střelcová
 • Ilja Šmíd
 • Jana Vašatová
 • Petr Veber
 • Bohuslav Vítek

Český rozhlas D-dur playlist

Playlist Českého rozhlasu D-dur je od rána do večera v režii slavných i méně známých skladatelů. Poslechnout si tu můžete díla takových osobností jako je Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Antonio Vivaldi, Giuseppe Verdi, Bedřich Smetana, Antonín Dvořák a dalších velikánů hudebního umění od renesance až po 21. století. Krom tvorbu, pro kterou jsou proslaveni, si můžete vyslechnout i jejich méně známá díla a úryvky ze známých děl, které si rovněž zasluhují pozornost vašich ušních boltců.

🎵Zobrazit playlist odehraných pořadů a písniček ČRo D-Dur🎵
ČasObrázekInterpret a song🎵

Český rozhlas D-dur program

Na rozdíl od ostatních stanic není poslech rádia Český rozhlas D-dur narušován každou celou hodinu událostmi a zprávami. Stanice je určena pro relaxační poslech a novinky o dopravě, počasí a aktuální politické situaci se zde nedozvíte. 

Čtyřiadvacet hodin sedm dní v týdnu hraje na ČRo D-dur vážná hudba. Pokud to není zrovna váš šálek čaje, je pro vás jako stvořená čtyřhodinová hudební relace Klasika na dosah, jejíž náplní je blíže seznámit posluchače se známými, neomrzelými díly. Moderátoři rubriky vás s každým dílem blíže seznámí skrz důležité komentáře, které vás provedou skladbou a jejím poslechem. 

Pokud jste naopak velkým nadšencem klasické hudby, jistě vás obohatí pořad Klasika zvenčí a zevnitř. Lukáš Hurník, jeden ze zakladatelů a šéfredaktor rádia provází skladbami a poskytuje detailní hudební rozbor oblíbených i méně známých sonát, symfonií, chorálů, či koncertů.

V sobotu se můžete těšit na Víkendové dopoledne na stanici D-dur, které je buďto věnováno specifickému hudebnímu tématu, skladateli či formě, nebo je dramaturgické kormidlo předáno osobnosti, která je současně hostem pořadu Na návštěvě. Na návštěvu ovšem nepřijde host do rádia, nýbrž se jeho domov, nebo místo jemu blízké, stane krátkodobým studiem. Ve kterém nechá posluchače nahlédnout do své soukromé hudební sbírky, vždy v sobotu a v neděli od 8:00 do 12:00. 

V sobotu od 16:00 do 20:00 se hoďte do gala, čeká na vás hudba renesance, baroka, klasicismu a romantismu v dobové interpretaci a historicky naučným komentářem v pořadu Od Claudia k Ludwigovi. Pořad Opera na D-dur vás provede kompletními librety děl v neděli od 16:00.

Český rozhlas D-dur – web a sociální sítě

Český rozhlas D-dur – kontakt

Rozhlasové poplatky:poplatek@rozhlas.cz
Český rozhlas D-dur
 • Celkové hodnocení
4.5

Český rozhlas D-dur

Český rozhlas D-dur je veřejnoprávní celoplošná rozhlasová stanice, jejímž hlavním zaměřením jsou pořady určené milovníkům vážné hudby.

Odesílám
Vaše hodnocení
0 (0 hodnocení)
Back to top button