RádioČeský rozhlas

Český rozhlas Rádio Junior

Poslouchejte Český rozhlas Rádio Junior online live

Rádio Junior je stanicí Českého rozhlasu vysílající od 1. listopadu 2012 čtyřiadvacet hodin denně v českém éteru. Jedná se o veřejnoprávní celoplošnou stanici a rozhlasový unikát. Rádio Junior je jediné živé rádio určené dětem a dospívajícím, seznamuje je se světem, zajímavými hosty a hudbou.

Kliknutím na tlačítko play (přehrát) nahoře nad článkem spustíte aktuální živé vysílání Rádia Junior online. Jediné, co potřebujete je internetové připojení a počítač, tablet či mobilní telefon. Přehrávání funguje i se zamčenou obrazovkou.

Český rozhlas Rádio Junior si můžete pustit přímo zde kliknutím na tlačítko ▶️ PLAY:

Jak naladit Rádio Junior? Frekvence (FM) a kanály (DAB+)

Rádio Junior je digitální rádio, na tradičních velmi krátkých vlnách ho tedy nenaladíte. Vysílání je zprostředkováno terestrickým standardem DVB-T2, digitální rozhlasovou technologií pro plošné vysílání DAB+, satelitním vysíláním družice ASTRA 3A, a přes internet. V tabulce níže uvádíme frekvence (DAB+), respektive kanály, Rádia Junior.

Byste mohli digitální rádio naladit, potřebujete přístroj, který takovou funkci podporuje. V novějších modelech aut je digitální rádio automaticky zabudované, zatímco pro starší auta je nutné pořídit adaptér, který se cenově pohybuje okolo tisíce korun. Digitální přenosná rádia bývají v obchodech označená nálepkou „DAB+“, jejich výhodou je digitální display, který ukazuje jméno stanice, počasí a název zrovna přehrávané skladby. Dražší zařízení podávají ještě více informací.

Poslech rádia Český rozhlas Rádio Junior online je značně jednodušší. Nepotřebujete žádný přístroj a ani nemusíte znát frekvenci rádia. I přes mnohé výhody digitálního vysílání je signál v některých místech, konkrétně ve vyšších nadmořských výškách, mnohdy nedostupný. Užívejte si nerušený poslech online kdekoli si vzpomenete na dosah kliknutí.

Český rozhlas Rádio Junior – frekvence pro celou ČR
VysílačFrekvence
Čechy12C DAB+
Morava a Slezsko12D DAB+

Rádio Junior moderátoři

Vysílání pro Rádio Junior připravuje tým šikovných moderátorů, kterým leží na srdci další vzdělávání vašich dítek a ratolestí. Jejich úkolem je zábavnou formou seznámit děti s aktuálními událostmi u nás i ve světě, a vůbec jim předat informace z různých oborů tak, aby je to obohatilo a bavilo. Na samotném vysílání se podílejí i dětští moderátoři, kteří si pod vedením ostříleného mentora mohou vyzkoušet, jak takové vysílání ve studiu probíhá.

 • Veronika Hájková
 • Denisa Kimlová
 • Jiří Kohout
 • Zdeněk Novák
 • Klára Nováková
 • Romana Růžičková
 • Jana Rychterová
 • Eva Sinkovičová
 • Jitka Slezáková
 • Petr Ševčík
 • Roman Višek
 • Jakub Voříšek
 • Michal Zelenka

Rádio Junior Playlist

Playlist Rádia Junior je uzpůsoben věku jeho posluchačů. Skladby jsou precizně vybírány, aby byly vhodné i pro ušní boltce těch nejmenších. Převažuje zde česká tvorba, klasické písně z dob mládí našich rodičů, prarodičů a praprarodičů i modernější české hity. Mezi interprety najdete například Ivana Mládka, The Tap Tap, Petra Nedvěda, Dagmar Patrasovou, Marka Ebena, Karla Gotta, Tomáše Kluse, Helenu Vondráčkovou, Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra a mnohé další. Samozřejmě je tu i několik písní zahraničních interpretů jako jsou: Kylie Minogue, Selena Gomez, Camilla Cabello, Dua Lipa, Billie Eilish, či BTS.

🎵Zobrazit playlist odehraných pořadů a písniček ČRo Junior🎵
ČasObrázekInterpret a song🎵

Rádio Junior hitparáda

Rádio Junior pořádá vlastní hitparádu, na které je dle oblíbenosti seřazeno deset písní a dvě novinky. Posílejte každý týden můžete hlasovat pro svůj top song na stránkách Rádia Junior nebo poslat tip na novinku, která by v hitparádě neměla chybět. Pod taktovkou Kláry Novákové si pak můžete konečný výsledek poslechnout v sobotu v 17:00. Hlasování, které začíná po skončení sobotního vysílání, končí ve středu ve 20:00.

Rádio Junior pohádky a program

Program Rádia Junior začíná každý všední den v 6:00 pořadem Minutové zprávy, který je vysílán každé dvě hodiny, dětem tak neuniknou žádné nové informace. Dále je každý den rozdělen na čtyři hlavní rozhlasové bloky tedy na Ranní ReStart, Dopolední Junior, Mix, Odpolední Junior a Večerní junior. Tyto relace jsou plné hudby, reportáží rozhovorů a soutěží. Celkový program je pak doplněn o jednotlivé pořady Rádia Junior.

Rozhlasový program je nabit různými pohádkami a příběhy, každé všední ráno se na vás těší Venda a Fráňa se zábavnými scénkami pořadu Ve škole i po škole. V 8:00 vám nesmí uniknout Malá pohádka, kratší i dobrodružná vyprávění v podání například Jiřiny Bohdalové, Jana Čenského, Marka Ebena, Pavlíny Filipovské a dalších hlasů známých z televizních večerníčků.

Pokud se chcete zaposlouchat do pořádně dlouhého, barvitého a napínavého příběhu, je pro vás jako dělaná Velká pohádka, pořad trvající 50 minut vždy ve 13:00 s reprízami vždy ve 20:00 a o víkendech. V 9:00 a v repríze v 15:00 na vás čeká maskot rádia Ušoun Rušoun v originálním pohádkovém pořadu Rádia Junior Ušounova pohádková školka.

Krom pohádek je součástí vysílání Rádia Junior mnoho vzdělávacích pořadů o přírodě, společnosti i nových technologiích. Neobyčejně podnětné informace se dozvíte v pořadu Zvídavec Evy Sinkovičové, každý všední den od 7:30 a 17:05.

V pořadu Klub Rádia Junior se můžete těšit na zajímavé hosty z nejrůznějších oborů od zpěváků přes sportovce až po vědce a výzkumníky a každý čtvrtek do studia zavítá se zvířecím doprovodem zvířecí agentka Veronika Hájková.

Víkendová rána jsou o poznání pomalejší, až do deseti se můžete válet spolu s pořadem Leháro Jakuba Voříška, a v 17:00 si můžete poslechnout Hitparádu Rádia Junior, nebo se zapojit do vysílání a třeba i něco vyhrát s Rozhlasovou hrou v 10:00.

Rádio Junior archiv a soutěže

Během vysílání Rádia Junior se můžete zúčastnit hned několika soutěží, některé probíhají jako samostatný pořad, například výše zmíněná víkendová Rozhlasová hra, nebo jsou součástí jiné relace. Například každý všední den v pořadu Klub Rádia Junior (vždy v 19:00) se můžete zapojit do soutěže v živém vysílání.

Pokud vám něco z vysílání rádia uniklo, je možné pořad najít v audioarchivu Rádia Junior na stránkách stanice. Zde můžete vyhledávat díly podle názvu relace nebo podle jejího vysílacího času.

Český rozhlas Rádio Junior – web a sociální sítě

Český rozhlas Rádio Junior – kontakt

Rozhlasové poplatky:poplatek@rozhlas.cz
Český rozhlas Rádio Junior
 • Celkové hodnocení
4.5

Český rozhlas Rádio Junior

Český rozhlas Rádio Junior je veřejnoprávní celoplošná rozhlasová stanice, jejímž hlavním zaměřením jsou pořady určené dětem.

Odesílám
Vaše hodnocení
0 (0 hodnocení)
Back to top button