RádioČeský rozhlas

Český rozhlas Vysočina

Český rozhlas Vysočina online živě zdarma

Český rozhlas Vysočina je jednou z nejvýznamnějších regionálních rozhlasových stanic v České republice. Sídlí v Jihlavě a vysílá pro kraj Vysočina. Stanice byla založena v roce 1956 a obnovena v roce 2002. Od té doby se stala důležitým zdrojem informací a zábavy pro lidi žijící v této oblasti.

Český rozhlas Vysočina nabízí nejen aktuální zpravodajství, ale také kulturní a vzdělávací programy, rozhovory, reportáže a podcasty. Stanice je známá svými kvalitními pořady a vysíláním vysoké úrovně. Pokrývá širokou škálu témat, včetně politiky, ekonomiky, kultury, sportu a zábavy.

Poslechnout si jej můžete přes klasické FM frekvence (tabulku najdete níže) a DAB rádio (tabulku s frekvencemi najdete níže), nebo kdykoliv a kdekoliv online na oficiálních stránkách, nebo můžete využít i tento online přehrávač.

Český rozhlas Vysočina si můžete pustit přímo zde kliknutím na tlačítko ▶️ PLAY:

Playlist Český rozhlas Vysočina

🎵Zobrazit playlist ČRo Vysočina🎵
ČasObrázekInterpret a song🎵

Historie Českého rozhlasu Vysočina

Český rozhlas Vysočina je veřejnoprávní rozhlasová stanice, která vysílá pro Kraj Vysočina. Studio Československého rozhlasu vzniklo v Jihlavě v roce 1956, ale jeho existence ovšem byla krátká, roku 1960 bylo zrušeno. K jeho obnovení došlo počátkem 21. století, dne 6. března 2002 začalo vysílat odpojované vysílání v rámci ČRo Brno.

V roce 2011 došlo k přejmenování stanice na Český rozhlas Region, který vysílal pro kraje Vysočina, Jihomoravský a Moravskoslezský. Od 1. června 2020 byl název stanice změněn na Český rozhlas Vysočina.

Stanice se zaměřuje na aktuální, přesné, nezkreslené a užitečné informace pro posluchače z regionu. Vysílá standardní rozhlasový proud, písničkové pořady, publicistiku, zpravodajství a sportovní přenosy.

Český rozhlas Vysočina – tabulka FM a DAB frekvencí

Český rozhlas Vysočina je regionální rozhlasová stanice, která vysílá v jižních Čechách. Stanice vysílá 24 hodin denně a nabízí různé programy včetně zpravodajství, kultury, sportu a hudby. Pro poslech stanice je možné využít několik FM a DAB frekvencí, které jsou uvedeny v následující tabulce.

FrekvencePokrytí
87.9 FMvysílač Strážník u Větrného Jeníkova
90.1 FMvysílač Třebíčsko
96.5 FMvysílač Bystřice nad Pernštejnem
12C DAB+celé Čechy

Pro poslech stanice je důležité naladit správnou frekvenci podle aktuální polohy. Pokrytí jednotlivých frekvencí se může lišit v závislosti na terénu a vzdálenosti od vysílače. V případě problémů s naladěním stanice doporučujeme využít online přehrávač na oficiálních stránkách Českého rozhlasu Vysočina nebo výše přímo na této stránce.

Stanice vysílá také na digitální platformě DAB, konkrétně na multiplexu 12C. Pro příjem digitálního signálu je nutné mít vhodné zařízení, například DAB rádio nebo televizi s DAB tunerem.

Programy, služby a moderátorský tým

Český rozhlas Vysočina nabízí širokou škálu programů a služeb, které jsou zaměřeny na potřeby regionu Vysočina. Moderátorský tým je tvořen zkušenými a kvalifikovanými profesionály, kteří se snaží poskytnout posluchačům co nejlepší zážitek z poslechu.

Moderátoři

Moderátorský tým Českého rozhlasu Vysočina tvoří mnoho zkušených a kvalifikovaných profesionálů. Do moderátorského týmu patří:

 • Jirka Doležal
 • Hela Dvořáková
 • David Hamr
 • Jarda Hypochondr
 • Jana Chládková
 • Lýdie Jakubičková
 • Joža Kolář
 • Jan Kovařík
 • Artur Kubica
 • Pavel Kučera
 • Robin Šalamon
 • Martin Vašíček
 • Tomáš Vodrážka
 • Ivana Wiesnerová

Mezi zprávaře pak:

 • Monika Chmilová
 • Jaromír Kulhánek
 • Eliška Matzkeová
 • Karel Pěška
 • Lukáš Ptáček

Lokální zpravodajství

Jedním z hlavních programů stanice Český rozhlas Vysočina je lokální zpravodajství. Reportéři stanice pokrývají veškeré důležité události a aktuality z regionu Vysočina. Díky tomu mohou posluchači být vždy dobře informováni o dění v jejich okolí. Zpravodajské vysílání je doplněno o komentáře a rozhovory s odborníky a zajímavými osobnostmi.

Kulturní programy

Český rozhlas Vysočina se věnuje také kulturnímu programu. Moderátoři stanice pravidelně přinášejí rozhovory s umělci a kulturními pracovníky, recenze kulturních akcí a zajímavé reportáže ze světa kultury. Součástí kulturního programu jsou také pořady zaměřené na literaturu, divadlo a film.

Vzdělávací programy

Stanice Český rozhlas Vysočina se snaží také přispět k vzdělávání posluchačů. Kromě zpravodajského a kulturního programu nabízí také pořady zaměřené na vzdělávání. Moderátoři stanice přinášejí zajímavé rozhovory s odborníky a vzdělávací reportáže. Součástí vzdělávacího programu jsou také pořady zaměřené na historii, přírodu a vědu.

Český rozhlas Vysočina – web a sociální sítě

Český rozhlas Vysočina – kontakt

Telefon vysílání:420 221 554 999
SMS kontakt:9 001 104
Český rozhlas Vysočina
 • Celkové hodnocení
4.7

Celkové hodnocení

Český rozhlas Vysočina je regionální rozhlasová stanice Českého rozhlasu, sídlící v Jihlavě a vysílající pro kraj Vysočina.

Odesílám
Vaše hodnocení
0 (0 hodnocení)
Back to top button