RádioČeský rozhlas

Český rozhlas Jazz

ČRo Jazz: poslouchejte Český rozhlas Jazz živě online 

Rádio Český rozhlas Jazz začalo vysílat v roce 2013 jako nástupce internetového proudu EuroJazz, které vysílalo od roku 2011. ČRo Jazz je celoplošná veřejnoprávní stanice Českého rozhlasu, která vysílá 24 hodin denně a je zaměřená na jazzovou tvorbu.

Kliknutím na tlačítko play (přehrát) nad článkem se okamžitě spustí aktuální online vysílání rádia Český rozhlas Jazz živě. Užívejte si poslech těch nejodvážnějších tónů, melodií a improvizací kdekoli a kdykoli ať už v mobilu, na počítači či tabletu.

Český rozhlas Jazz si můžete pustit přímo zde kliknutím na tlačítko ▶️ PLAY:

Český rozhlas Jazz frekvence (FM): nalaďte si ČRo Jazz

Český rozhlas Jazz je digitální rádio vysílající prostřednictvím multiplexu ČRo DAB+. Níže uvádíme frekvence jednotlivých kanálů. Abyste mohli rádio na svém přijímači naladit, je potřeba vlastnit přístroj s označením „DAB+“. Tato novější přenosná rádia mívají displej, mnohdy i barevný, na kterém jsou zobrazovány aktuální informace včetně názvu přehrávané skladby či meteorologické předpovědi. 

Digitální rádio nepotřebuje připojení k internetu a signálem pokrývá zhruba 95 % území České republiky. Jeho výhodou je zajištění stoprocentní kvality přenosu i při zhoršené dostupnosti signálu. Jeho nevýhodou je úplné vypadání signálu, pokud jeho rušení překročí určitou mez. Navíc je stále nutné řešit správné umístění přijímače a natočení teleskopické antény.

Výhoda poslechu rádia Český rozhlas Jazz online spočívá především v přístupnosti a spolehlivosti. Digitální signál bývá stále občas nestabilní, například ve vysokých nadmořských výškách a v oblastech s výraznou nerovností terénu. Oproti tomu je internet více dostupný a také lehce přenosný. Můžete si tak užít poslech vaší oblíbené stanice například ve vinném sklípku, při polehávání na zahradě, či výšlapu do hor.

Český rozhlas Jazz – frekvence pro celou ČR
VysílačFrekvence
Čechy12C DAB+
Morava a Slezsko12D DAB+

Český rozhlas Jazz moderátoři

O vysílání rádia Český rozhlas Jazz se pečlivě stará vybraná hrstka stálých i externích moderátorů jejichž životem je hudba a konkrétně pak jazz. Patří mezi ně umělecké duše z řad producentů, skladatelů, hudebních talentů, publicistů, kritiků, redaktorů a dramaturgů. 

Údělem moderátorů ČRo jazz je přinášet jazzovým fanouškům ty nejzajímavější recenze a aktuální jazzové zpravodajství a seznámit úplné nováčky s originalitou a hravostí jazzu. Dále své posluchače seznámí s jeho historií, tradicí, i moderními fúzemi.

 • Matěj Belko
 • Martin Brunner st.
 • Jakub Doležal
 • Tomáš S. Polívka
 • Zdeněk Přidal
 • Jaroslav Riedel
 • Daniel Sywala
 • Milan Tesař
 • Daniel Vojtíšek
 • Dalibor Zita

ČRo jazz playlist

Playlist Českého rozhlasu Jazz se zaměřuje na jazzovou hudbu a její různé odnože, kterým rádio věnuje žánrové několikahodinové bloky jako jsou například Modern Mainstream či Mostly Bop. Ve výběru hudby je kladen velký důraz na jazz pocházející z České republiky a Evropy, tvořící zhruba 20 a 40 % katalogu vybraných skladeb. Zbylý čas éteru je věnován kolébce jazzu – Americe – a dalším neevropským zemím.

Mezi tvůrci a autory, jejichž tvorbu můžete z playlistu ČRo Jazz zaslechnout, jsou: Luboš Soukup, Benny Golson, Veronika Vítová, Ibrahim Maalouf, Dan Weiss, Betty Davis, Trichotomy, Lukáš Oravec, Soundcheck, Jamie Cullum a mnozí další.

🎵Zobrazit playlist odehraných pořadů a písniček ČRo Jazz🎵
ČasObrázekInterpret a song🎵

Český rozhlas Jazz – program na každý den

Hlavní náplní programu rádia Český rozhlas Jazz jsou obsáhlé hudební relace, které se často během dne opakují. Z nich nejčastější je Modern Mainstream, programový blok vysílaný každý den v různé časy, který nabízí jazzovou hudbu v průřezu času od jejích prvních tónů až po současnost. Seznámit se zde můžete s jazzrockem, world music a aktuálními fúzemi. Redaktoři rádia věnují speciální pozornost pátrání po stále nových a nedoceněných jménech jazzmanů moderní doby. 

Pokud vaše jazzové srdce touží spíše po experimentování a free jazzu, je pro vás jako stvořený pořad Modern and Experimental, denně od 1:00 a znovu od 16:00. Bop a hard-bop jsou klasickým žánrem jazzu pocházející z 50. a 60.let 20.století a jsou rovněž náplní pořadu Mostly Bop, který není určen pouze pro bopové nadšence, ale i pro vášnivé posluchače swingu a straight-ahead jazzu.

Druhou náplní programu ČRo Jazz jsou pořady a podcasty, ve kterých se moderátoři a reportéři rádia věnují detailně jednotlivým žánrům, albům či jazzovým umělcům. Každý den v 11:00 a 19:00 se můžete těšit na Album týdne, pečlivě vybranou aktuální a originální desku podrobenou kritice s ohledem na její hudební přínos a aktuálnost.

Každý čtvrtek ve 14:00 vás Daniel Vojtíšek seznámí s tím, co nového si nenechat ujít v pořadu Jazzové novinky. Nenechte si první pondělí v měsíci ujít střet historie a moderní doby v pořadu Jazz na druhou: Vinyl Story. Jaroslav Riedel a Bharat Rajnošek představují kultovní desky v kontextu aktuální tvorby a jejího vlivu na ni.

V úterý od 10:00 vás pobaví satirický podcast Jazz do kapsyMatějem Belkem. Každý druhý pátek v měsíci ve 14:00 vás na setkání se zajímavým hostem pozve Daniel Sywala v pořadu Jazz na druhou: Jazz Profil. Daniel Sywala je zkušený reportér, který již za svou kariéru vyzpovídal takové osobnosti jako jsou Slash, Kiss, Adam Clayton (U2), Richard Kruspe (Rammstein) či Andrea Bocelli.

Jazz na druhou: Jazzotéka je pořad v režii Martina Brunnera, který vás provede sbírkou desek slavných jazzmanů. Tento šedesátiminutový pořad si můžete poslechnout třetí pátek v měsíci vždy ve 14:00. dalšími pořady nabitými jazzovou hudbou a zajímavými informacemi o ní jsou: Tak to slyším já (čtvrtý pátek v měsíci, 14:00), Vinyl Session (druhé a čtvrté pondělí v měsíci, 14:00), Jazz na druhou: Stop Time (třetí pondělí v měsíci, 14:00), Jazz Club (sobota, 20:00) a Rozhovor měsíce (první pátek v měsíci, 14:00).

Český rozhlas Jazz – web a sociální sítě

Český rozhlas Jazz – kontakt

Rozhlasové poplatky:poplatek@rozhlas.cz
Český rozhlas Jazz
 • Celkové hodnocení
4.5

Český rozhlas Jazz

Český rozhlas Jazz je veřejnoprávní celoplošná rozhlasová stanice, jejímž hlavním zaměřením je jazzová tvorba.

Odesílám
Vaše hodnocení
0 (0 hodnocení)
Back to top button